Відеоспостереження на вулицях Хмельницького: правомірно чи ні? | Поділля News
Відеоспостереження на вулицях Хмельницького: правомірно чи ні?

Регіональний координатор взаємодії  з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва взяла  участь в обговоренні питання щодо правомірності встановлення місцевою владою Хмельницького камер відеоспостереження на вулицях міст.

За словами Оксани Кізаєвої, заходи щодо здійснення відеоспостереження мають бути відповідними та не надмірними щодо легітимної мети, яку вони переслідують. Також вони мають супроводжуватись відповідними гарантіями дотримання прав особи.

Крім того, наголосила регіональний координатор Уповноваженого, всі питання функціонування системи мають бути чітко врегульовані відповідним Положенням про відеоспостереження у місті Хмельницькому, яке затверджується рішенням міської ради та має  відповідати положенням законодавства про захист персональних даних.

 «Факт здійснення із законною і передбачуваною метою охоронного відеоспостереження у публічних місцях не є втручанням в право на повагу до приватного життя особи, яке передбачене статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Водночас, особа, яка проходить повз зону відеоспостереження, має право знати про це і мати доступ до всіх записів із своїм зображенням», – наголосила Оксана Кізаєва.

Регіональний координатор пояснила, що з метою мінімізації втручання в право на приватність, відеоспостереження повинно відповідати принципам обробки персональних даних, здійснюватися лише з легітимною метою, бути відповідним та не надмірним щодо такої мети та супроводжуватися відповідними гарантіями дотримання прав особи.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Сьогодні, 22 березня, відбулося позарчегове засідання Старокривинської сільської ради, скликане на вимогу громади. Головним питанням порядку денного було надання згоди про добровільне приєднання до Нетішина. Після “гарячих” дискусій депутатів, місцевих активістів та усіх небайдужих кривинців, сільські обранці проголосували за об’єднання громади з Нетішином. Відтак, з 13 присутніх депутатів, 11 – проголосували за, 2 – проти, […]

Ініціаторами встановлення пам’ятного знаку є ГО «38 сотня імені Устима Голоднюка». Усі роботи щодо його монтажу та облаштування навколишньої території здійснюють небайдужі волонтери. З міського бюджету не буде витрачено жодної гривні, повідомляють у відділі з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради. Головна скульптура пам’ятного знаку, яка за декілька тижнів має з’явитися на проспекті Курчатова, […]

Спеціалізоване навчальне програмне забезпечення для тестування при прийомі на роботу операторів скануючих систем було надане за запитом ДФС у березні програмою з експортного контролю та безпеки кордонів (BXBS) Посольства США в Україні. У Хмельницькому на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС експерти компанії «Renful Premier Technologies» здійснили інсталяцію програмного забезпечення та провели навчальний […]