Агітація у школах і "джинса": як проходить виборча кампанія на Хмельниччині | Поділля News
Агітація у школах і “джинса”: як проходить виборча кампанія на Хмельниччині

Розповсюдження агітаційної продукції без вихідних даних та публікація замовних матеріалів у ЗМІ – це найбільш поширені порушення, які впродовж двох місяців виборчої кампанії фіксували в області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Тенденційними називають також проведення агітаційних заходів у навчальних закладах.  Крім того, в регіоні неодноразово траплялися випадки, що мають ознаки порушення принципу рівних можливостей та вільних і конкурентних виборів.

“Одним із найбільш поширених порушень за два місяці, що минули від офіційного старту виборчої кампанії, на Хмельниччині стало розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без вихідних даних. Такий випадок, зокрема, фіксували у місті Шепетівці, де з наметів «Об’єднання «Самопоміч» роздавали агітацію за Андрія Садового, що не містила вихідних даних, як того вимагає виборче законодавство. Крім того, у Шепетівці, Славуті та Хмельницькому виявляли білборди з рекламою Анатолія Гриценка, на яких також не було вихідних відомостей”, – повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик під час прес-конференції у Хмельницькому.

Неодноразово в регіоні ОПОРА фіксувала ситуації з ознаками порушення принципу рівних можливостей та вільних і конкурентних виборів. Йдеться, зокрема, про навчання для «волонтерів», що мали проводити «соцопитування» на користь чинного Президента, під час якого встановили використання адмінресурсу для залучення працівників бюджетних установ до участі в цьому «опитуванні»; повідомлення на табличці, розміщеній на недобудованій амбулаторії, про причетність на той момент потенційного кандидата до будівництва, що насправді фінансується за кошти державної субвенції; урочисте вручення представникам амбулаторій ключів від нових авто, під час якого наголошували на перевагах чинного Глави держави та на необхідності продовження його курсу після виборів; поширення на сайтах обласної державної адміністрації та райдержадмінстрацій тексту виступу Президента України, у якому він повідомив про намір балотуватися. В усіх зазначених випадках дії місцевих чиновників можуть створювати переваги кандидату на виборах, про що неодноразово зазначали спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

«Тенденцією цієї виборчої кампанії уже можемо назвати і агітацію в навчальних  закладах. Такі випадки ми зафіксували на Віньковеччині та в Хмельницькому», – зазначив Андрій Попик.

Так, 13 лютого в одній зі шкіл Віньковецького району в робочий час відбулася зустріч педагогів із депутатом районної ради і водночас довіреною особою кандидата на пост Президента України Руслана Кошулинського. Під час зустрічі депутат роздавав газету з агітацією та радив звернути увагу на кандидата, якого представляє.

Характерною рисою цієї передвиборчої кампанії є також значна кількість замовних матеріалів у місцевих ЗМІ. Наприклад, у січні в районних та обласних газетах Хмельниччини ОПОРА зафіксувала 74 матеріали з ознаками «джинси» за тоді ще здебільшого потенційних кандидатів. Два матеріали на користь потенційного кандидата опублікували за підписами голів райдержадміністрацій, що суперечить принципу рівності можливостей. Водночас безсторонність посадових та службових осіб мала б бути одним із невід’ємних стандартів як виборів, так і публічної  служби.

Як розповів Андрій Попик, упродовж двох місяців на Хмельниччину навідалися лише четверо кандидатів на пост Президента України. Анатолій Гриценко та Андрій Садовий зустрілися з виборцями в Кам’янці-Подільському, Віталій Купрій побував у Кам’янці-Подільському та Хмельницькому, Олег Ляшко відвідав Деражню та Летичів, де, до речі, відзначився висловлюваннями, що можуть спричинити до розпалювання расової ворожнечі.

Зазначимо, на Хмельниччині утворено сім окружних виборчих комісій, у яких, за попередніми підрахунками ОПОРИ, працюватиме 252 особи – представники 37 кандидатів. Попередній досвід роботи у виборчих комісіях мають 58 (23%) із них, а більшість членів комісій становлять жінки – їх 56%. Однак ці цифри не є остаточними, оскільки продовжуються заміни членів комісій. У всіх територіальних виборчих округах області окружні виборчі комісії вчасно провели перші засідання, які були повноважними.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Кандидат у Президенти України відвідав обласний центр у суботу, 23 березня. Поспілкуватися з ним до Хмельницької торгово-промислової палати прийшло понад півсотні хмельничан, серед яких було чимало військових та козаків. За понад дві години Юрій Анатолійович розповів про чимало речей, які його, як громадянина та кандидата в керівники держави, найбільше хвилюють. Значну частину свого виступу Юрій […]

Президент Петро Порошенко подає позов до суду проти  телеканалу “1+1” за “систематичну брехню в особливо великих розмірах”. Про це йдеться в заяві голови парламентської фракції “Блок Петра Порошенка” Артура Герасимова, яка оприлюднена у понеділок, 25 березня, на сайті кандидата в президенти Петра Порошенка. Протягом п’яти років свого президентства за поодинокими винятками Петро Порошенко принципово утримувався […]

Юлія Тимошенко лідирує у президентському рейтингу, срібло у Володимира Зеленського. А Петро Порошенко отримує третє місце. У другому турі виборів Тимошенко зі значним відривом перемагає і Зеленського і Порошенка. Такі дані фіксує всеукраїнське анкетування, яке провели протягом лютого. В ході дослідження зібрано 2,5 мільйона анкет по всій Україні. «Сьогоднішні результати, 31% у Юлії Тимошенко, – це є […]