Хмельничанам розповіли про роль технічних кандидатів і порушення виборчого законодавства | Поділля News
Хмельничанам розповіли про роль технічних кандидатів і порушення виборчого законодавства

До Хмельницького завітали київські політичні експерти — Андрій Гливка та Юрій Подорожній. Вони, а також координатор ГО “Центр UA” та руху “ЧЕСНО” Олег Черненко розповіли про суспільно-політичні процеси у країні та області.  Зокрема, про роль поліції, вплив програм кандидатів у Президенти на кінцевий вибір громадян та найчастіші порушення виборчого законодавства.

За словами Олега Черненка, вже на початку березня з’явиться сервіс, який спростить сприйняття програм кандидатів у Президенти.  За допомогою тесту користувачі зможуть визначитися, хто з політиків найближчий до їхніх вподобань. З-поміж 44 кандидатів обрали 11.

Водночас експерти визнають: більшість виборців знайомитися з програмами кандидатів не вважають за потрібне.

Політолог, член правління ГО «Незалежний Центр Аналізу Політики» Андрій Гливка вважає рекордну для президентських виборів кількість кандидатів проявом демократії. Оскільки право обирати та бути обраним закріплене Конституцією України. Щоправда, за словами політолога, у всіх кандидатів різні цілі.

«Є технічні кандидати. Є ті, які заробляють на цьому гроші. Найбільша група кандидатів на сьогодні це ті, які використовують це, як майданчик для особистого іміджу. Задля того, щоб потім перейти у виборчу кампанію до Верховної ради»,  – зазначив Андрій Гливка.

За даними експерта ГО «Український центр політичних досліджень» Юрія Подорожнього,  у різних регіонах України вже зареєстровано близько 2000 звернень щодо порушення виборчого законодавства.  У більшості випадків йшлося не про кримінальну, а про адміністративну відповідальність.

«Частина справ відхилена судами через те, що правоохоронці не змогли  відповідно до Закону оформити ці порушення», – розповів Юрій Подорожній.

Найбільш ж порушень виборчого законодавства, за словами експерта, стосувалися відсутності на друкованій політичній рекламі вихідних даних та агітації у невстановлених законом місцях.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Кандидат у Президенти України відвідав обласний центр у суботу, 23 березня. Поспілкуватися з ним до Хмельницької торгово-промислової палати прийшло понад півсотні хмельничан, серед яких було чимало військових та козаків. За понад дві години Юрій Анатолійович розповів про чимало речей, які його, як громадянина та кандидата в керівники держави, найбільше хвилюють. Значну частину свого виступу Юрій […]

Президент Петро Порошенко подає позов до суду проти  телеканалу “1+1” за “систематичну брехню в особливо великих розмірах”. Про це йдеться в заяві голови парламентської фракції “Блок Петра Порошенка” Артура Герасимова, яка оприлюднена у понеділок, 25 березня, на сайті кандидата в президенти Петра Порошенка. Протягом п’яти років свого президентства за поодинокими винятками Петро Порошенко принципово утримувався […]

Юлія Тимошенко лідирує у президентському рейтингу, срібло у Володимира Зеленського. А Петро Порошенко отримує третє місце. У другому турі виборів Тимошенко зі значним відривом перемагає і Зеленського і Порошенка. Такі дані фіксує всеукраїнське анкетування, яке провели протягом лютого. В ході дослідження зібрано 2,5 мільйона анкет по всій Україні. «Сьогоднішні результати, 31% у Юлії Тимошенко, – це є […]