Спілкування та арт-терапія: як у Старокостянтинові реабілітують військових | Поділля News
Спілкування та арт-терапія: як у Старокостянтинові реабілітують військових

Місцевий військовий госпіталь за 2018 рік прийняв на стаціонарне лікування близько трьох тисяч пацієнтів. У відділені психоневрологічної реабілітації проходять лікування та відновлення здоров’я військовослужбовці з підрозділів та частин, що виконували бойові завдання у складі сил ООС.

Разом з традиційною медикаментозною терапією військові медики практикують і заняття-спілкування в групах та сеанси художньої арт-терапії.

«Краще підтримати свого побратима може тільки той, хто пройшов з ним однаковий шлях і розмовляє з ним «однією мовою». Саме під час таких групових сеансів пацієнти мають змогу відкритись та допомогти один одному подолати кризові ситуації», – розповів лікар-психіатр відділення Павло Золотарьов.

Користуються популярністю у пацієнтів відділення і сеанси художньої арт-терапії. Взявши вперше в руки пензлик, пацієнти відділення малюють фарбами, на перший погляд, простенькі картинки, які дають змогу їм самовиразитись та заспокоїтись.

«Для потреб пацієнтів відділення ми обладнали кабінет лікувальної фізкультури, де, займаючись на тренажерах, військовослужбовці можуть підтримати свою спортивну форму і фізичний стан. В планах – обладнання спортивного майданчика на території, що дасть змогу поєднати лікування з заняттями спортом», – додав заступник начальника  госпіталю – начальник медичної частини старший лейтенант медичної служби Максим Комаровський.

Сергій Жмурко, відділення спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони (м. Хмельницький).

Фото автора

follow

Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Дощ у Хмельницькому сьогодні, 24 травня, ледь не зірвав фестиваль «Rock&Buh – 2019». Чергова злива перетворила вулиці міста на ріки. Як повідомляють очевидці, традиційно найбільше води “дісталося” території ринку. Затопило Львівське шосе, вулицю Геологів, весь “Новий ринок” теж “плаває”. Працівники ринку нарікають, що вже не знають, до кого звертатися через постійні підтоплення. Реакції від влади […]

Після злив, що накривають обласний центр останнім часом, вулиця Геологів перетворюється на маленьку Венецію. Тож проблему водовідведення на території «толкучки» обговорили під час виїзної наради. Одна з підприємиць,  яка працює на ринку вже три роки, каже: проблема з дощами і водою після них постійна – неможливо перейти дорогу, неможливо кудись вийти, адже повсюди калюжі. Проблема на […]

Законодавство передбачає обов’язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відкрито звітувати перед суспільством про свої доходи та витрати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації. У випадку недотримання вказаних вимог, правоохоронними органами Хмельниччини, як спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції, вживаються заходи для притягнення винних до […]