До реконструкції залізничного вокзалу в Хмельницькому залучать приватних інвесторів | Поділля News
До реконструкції залізничного вокзалу в Хмельницькому залучать приватних інвесторів

Залізничний вокзал “Хмельницький-Пасажирський” може стати першим проектом державно-приватного партнерства для Укрзалізниці. Про це написав у Фейсбуці Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, порівнявши його з вокзалом польського містечка Сопот, в якому проживає 36 тисяч людей.

“Попри разючу різницю у зовнішньому вигляді, об’єднує ці два місця проста концепція – державно-приватне партнерство. У 2013 році міська влада Сопота та Польська залізниця уклали договір ДПП, в рамках якого Балтійська інвестиційна група модернізувала вокзал та прилеглі території”, – написав Степан Кубів.

get link За його словами, Укрзалізниця звернулася до Мінекономрозвитку з пропозицію щодо підготовки пілотних проектів державно-приватного партнерства з реконструкції вокзалів залізничних станцій.

Згідно з аналізом, з-понад 1300 вокзалів, які працюють в Україні, 60 мають високий інвестиційний потенціал. Хмельницький-Пасажирський один з них. Це великий, регіональний вокзал з високою пропускною здатністю. Але тут вже понад 35 років не проводилась реконструкція.

“Модернізація залізничного вокзалу в Хмельницькому – один з довгострокових пріоритетів Укрзалізниці. Водночас, як показує світовий досвід, залучення приватного партнера до модернізації об’єктів інфраструктури – виграшна ідея. З одного боку, приватні інвестиції дозволяють зберегти бюджетні кошти та уникнути корупційних ризиків при реалізації проекту, з іншого боку компанія-партнер продовжить розвивати вокзал та прилеглі території і після реконструкції”, – додав Міністр.

Як він зазначив, це важливо не лише з точки зору комфорту та естетики, але і розвитку Хмельницького як логістичного хабу Західної України.

Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Майже 100 кілометрів велодоріжок планують збудувати до 2025 року в Хмельницькому. Про це під час інформаційного депутатського дня розповів обранцям начальник управління ЖКГ Василь Новачок, йдеться у сюжеті МТРК “Місто”. З 2017-го року у місті звели 3 кілометри велодоріжок. Ще 3 планують завершити до кінця року. Велодоріжка на вулиці Прибузькій з’єднає мікрорайони Гречани і Заготзерно. […]

З Кам’янця-Подільського з 30 травня і до 1 вересня можна буде доїхати прямим поїздом до моря. Укрзалізниця запускає щоденний швидкісний потяг «Чернівці – Генічеськ» замість потяга «Чернівці – Київ». Про це повідомив міський голова Михайло Сімашкевич. “До відпустки готові? Уже з 30 травня і аж до вересня з Кам’янця можна буде прямим поїздом доїхати до […]

У Солобковецькій ОТГ розпочалось нове будівництво водопровідної мережі в селі Стріхівці по вул. Героя Сугерова, Індустріальна та Першотравнева. Як повідомляє прес-служба громади, загальна протяжність водопровідної мережі становить 5 км, вартість будівництва понад 1 500 000 тис. грн. На будівництво водогону виділено кошти з Хмельницького обласного бюджету за програми “Питна вода Хмельниччини”. За рахунок коштів місцевого […]