Новини
Екологія

У Хмельницькому безкоштовно прийматимуть “зелені відходи”

У Хмельницькому для вирішення питання із стихійними сміттєзвалищами – «зелені відходи» від мешканців приватного сектору на полігоні тверді побутові відходи прийматимуть безкоштовно. Про це повідомили у міській раді.

Зазначається, що “зелені відходи”, які є основними утворювачами несанкціонованих звалищ, гілля та відходів з городів приватного сектору. Проблема в тому, що люди складують таке сміття біля контейнерних майданчиків та на тротуарах, газонах.

Спалення такого сміття теж не вихід, адже дим забруднює повітря. За такі порушення передбачено штраф для фізичних осіб від 340 до 1260 грн.

До складу тарифу на вивезення твердих побутових відходів не входить плата за вивезення листя, відходів з городів та гілля. Таким чином ХКП «Спецкомунтранс» не має підстав для здійснення навантаження та вивезення гілля, листя та «зелених відходів» з території майданчиків та загальноміської території.

Начальник УЖКГ Василь Новачок розповів про три варіанти вирішення проблеми із “зеленими відходами”. По-перше, власники приватних домоволодінь можуть компостувати листя та відходи з городів у компостних ямах на власних земельних ділянках. По-друге можна власним транспортом вивезти листя на територію полігону твердих побутових відходів. І третій варіант – замовити спецтехніку для вивозу листя на територію полігону ТПВ. Від фізичних осіб прийом листя та «зелених відходів» буде безкоштовним.

Подібна ситуація з гіллям – можна вивезти власним транспортом, замовити транспорт або орієнтуватися на дати вивозу сміття «Спецкомунтрансом» із власного мікрорайону. Раз на два місяці буде така можливість – дату приїзду техніки та працівників комунального підприємства буде повідомлено квартальним та власникам приватних будинків.

“Листя та гілля на полігоні будемо приймати безкоштовно, але виключно від фізичних осіб – власників приватних будинків – за умови, що воно буде посортовано, а не змішане з іншими відходами”, – підкреслив Василь Новачок.

Також він розповів, що буде проведено широку інформаційну кампанію серед мешканців приватного сектору, щоб вони орієнтувалися та розуміли куди можна вивезти зелене сміття та гілля.

Для небезпечних відходів в Хмельницькому курсує екобус, де приймають батарейки, люмінісцентні лампи, термометри тощо.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS