У Хмельницькому презентували розслідування про конкурс управителів багатоповерхівок | Поділля News
У Хмельницькому презентували розслідування про конкурс управителів багатоповерхівок

Яким чином у Хмельницькому обирали управителів для багатоквартирних будинків? Розслідування про перебіг та результати конкурсу проводилося у рамкам проекту Міжнародного центру перспективних досліджень. Його результати презентувала активістка ГО «ЖАР» Альона Береза.

follow За  словами розслідувачки, перше місце за кількістю скарг хмельничан наразі в управителя ТОВ «ДомКом-Хмельницький». Навесні 2018 року ця компанія подавалася на три лоти. Перемогла на двох з них. Зокрема, на найбільшому – це 129 будинків мікрорайону «Виставка». Раніше цю територію обслуговувало УМК «Заріччя» (колишній ЖЕК №6).  

follow Альона Береза стверджує: спочатку передбачалося, що конкурс управителів мав відбутися у лютому 2018 року. Проте представники міської ради у початкову конкурсну документацію внесли зміни. Вони стосувалися не лише технічних характеристик будинків, а й кваліфікаційних вимог, за які при проведенні конкурсу кандидатам в управителі нараховувалися  бали.

«Спочатку були прописані вимоги: за наявність власної матеріальної бази – 15 балів, за частково орендовану – 10 балів, за повністю орендовану – 5 балів. Після внесення змін ми бачимо: власна база: 15 балів і орендована – 10 балів. Тобто зменшилася кількість критеріїв оцінювання. Різниця ж у 5 балів для даного конкурсу дуже важлива. Бо при визначенні переможця зіграли роль навіть соті бала», – зазначила Альона Береза.

Окрім того, за словами розслідувачки, в умовах конкурсу була вимога про наявність у штаті управляючої компанії фахівців виробничих та адміністративних професій, які б працювали на постійній основі.  На момент проведення конкурсу, за інформацією від податківців, таких фахівців у ТОВ «ДомКом-Хмельницький» не було. Натомість у штаті конкурента – УМК «Заріччя» – штатні працівники рахувалися. Наразі у штаті «ДомКом» – 91 особа. Більшість з них – це колишні працівники УМК «Заріччя».

Серед невдоволених якістю послуг ТОВ «ДомКом-Хмельницький» і мешканка дев’ятого поверху будинку за адресою вул. Зарічанська, 36/3 Світлана Варгата. Хмельничанка каже: у будинку тече дах та несправна зливова система. Представники ж управителя проблему усунути не здатні.

«У мене відвалилися шпалери, вздулася підлога. У мого сусіда в квартирі теж живого місця не лишилося. Все у темних потьоках. Над ліфтовою стоїть вода. Ми коли їдемо у ліфті, молимося, щоб нічого не сталося. Добре, що хоч ліфтова служба приїжджає та все ж дивиться. Працівники ж «ДомКом» на скарги про дах відповідають: «Це ваш дім, розбирайтеся самі», – розповіла Світлана Варгата.

За словами заступниці начальника управління ЖКГ Наталі Вітковської, «ДомКом-Хмельницький» переміг у конкурсі насамперед завдяки запропонованому нижчому середньому му тарифу на послуги. Середня вартість послуги УМК «Заріччя» – 4,50. У «ДомКом-Хмельницький» – 3,85 грн.

Представниця міськради вважає, якість послуг – критерій, який складно оцінити. Тим паче, що негаразди у будинку на Зарічанській утворилися ще появи управителя «ДомКом-Хмельницький». За словами Наталі Вітковської, у Хмельницькому діє програма співфінансування вартості капітального ремонту житлових будинків. Якщо будинку від 50 років, 80% коштів виділяється з міського бюджету. Ще 20% – внесок мешканців.

«Крім того, якщо є експертний висновок про те, що будинок в аварійному стані, іде 100-відсоткове фінансування з міського бюджету», – розповіла Наталія Вітковська.  

Водночас, чиновниця визнала: наразі жоден з житлових будинків у Хмельницькому не має статусу аварійного.

Наявність же власної комунальної техніки Наталя Вітковська не вважає суттєвою перевагою попереднього управителя – УМК «Заріччя». Бо тоді ця техніка закуповувалася  міською радою.

Представниця управління ЖКГ стверджує: міська влада змушена була змінити конкурсні умови, оскільки один з учасників конкурсу заявив про їхню антиконкурентність. Та, за словами чиновниці, навіть нині місцеві антимонопольники вважають дії міської ради такими, що обмежують конкуренцію.

За законом договір з управителем укладається строком на рік. Водночас якщо за місяць до спливу цього терміну жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається пролонгованим ще на 1 рік. Наразі з усіх будинків, які від початку мала обслуговувати компанія «ДомКом-Хмельницький», за інформацією Альони Берези, 13 змінили управителя.

Читайте нас у  follow url Телеграм  та у нашій групі  Viber  follow site @ПоділляNEWS

Схоже

Аби врятувати каньйон від затоплення, міська влада Кам’янця-Подільського задіяла гідросистеми. Про це повідомляється на сайті міськради. “Після сильної зливи 17-18 травня кількість води у Смотрицькому каньйоні збільшилася у 20 разів. Утім великої шкоди вона не завдала, оскільки ситуацію вдалося взяти під контроль”, – йдеться у повідомленні. Як повідомив заступник міського голови Сергій Бабій, найбільш вразливою […]

На боротьбу з борщівником цьогоріч у бюджеті Хмельницького передбачено 400 тисяч гривень. Про це повідомив начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок. За його словами, небезпечну траву вже покосили на половині локацій, де вона росте. А саме – на вулиці Старокостянтинівське шосе, Волочиська, Північна, Болохівська, Сільськогосподарська. А також біля супермаркету «Таврія» та на Проскурівській – […]

Пластик, пакети, іграшкові деталі – всі ці речі наче ожили на незвичній клумбі, розташованій у середмісті Хмельницького. На клаптику землі поряд з рослинами співіснує непотріб, силою фантазії перетворений на елементи декору.   Клумбу створила мешканка приватного будинку вулиці Староміської Юлія Голуб. Жінка живе тут майже 30 років та весь цей час змагається зі сміттям. Каже, […]