Нова ОТГ може з'явитись на Хмельниччині вже в травні | Поділля News
Нова ОТГ може з’явитись на Хмельниччині вже в травні

У Нетішині обговорили подальші дії щодо об’єднання громад. Процес добровільного приєднання може завершитись до кінця травня нинішнього року, повідомляє прес-служба міськради.

Як відомо, 3 березня 2019 року громада Старокривинської сільської ради вже втретє визначилась щодо об’єднання з Нетішином в Нетішинську міську об’єднану територіальну громаду.

Як розповів міський голова Олександр Супрунюк, такий процес передбачає 11 етапів. Два з них уже позаду: ініціювання добровільного приєднання та громадські обговорення. Далі виконавцем 2-х наступних етапів, як і 2-х попередніх – є сільська рада. Саме вона повинна своїм рішенням надати згоду на добровільне приєднання до територіальної громади Нетішина та звернутись до міської ради з відповідними нормативними документами. 5-ий етап передбачає прийняття рішення Нетішинською міською радою про надання згоди на таке добровільне приєднання. Виконавцем 2-х наступних етапів паралельно виступатимуть Старокривинська сільська рада та Нетішинська міська – схвалюватимуться проекти рішень про добровільне приєднання та затверджуватиметься план організаційних заходів. Наступним кроком буде звернення міського голови до Хмельницької ОДА про схвалення проектів рішень для надання висновку щодо їхньої відповідності Конституції України та чинному законодавству. Після отримання позитивного висновку ОДА, наступним кроком буде вже кінцеве рішення міської ради про добровільне приєднання до територіальної громади Нетішина. І останній етап – звернення до ОДА з пропозицією звернутись до ЦВК для прийняття нею рішення про призначення додаткових виборів депутатів сільської ради від територіальної громади, що приєдналася.

«Якщо оперативно спрацюємо, то процес добровільного приєднання може завершитись до кінця травня нинішнього року. За останні 4 роки, через те, що нам не дозволили об’єднатись, ми втратили близько 70 млн. грн. з державного бюджету. Чим швидше об’єднаємось нині, то зможемо отримати кошти на ОТГ  з державного бюджету не тільки в наступному році, а ще й в нинішньому. До того ж, з 1 січня 2020 році зможемо отримати кошти, які надходять на рахунок Славутської РДА від Старокривинської сільської ради, також буде зменшена на 2 млн. грн. реверсна дотація з бюджету Нетішина, матимемо додаткові кошти – соціально-економічну компенсацію ризиків населення, яке проживає в зоні спостереження ХАЕС ( нині йдуть до Славутської РДА)», – зазначив міський голова Олександр Супрунюк.

Уже в п’ятницю,15 березня 2019 року, відбудеться чергова сесія Старокривинської сільської ради, в порядку денному якої значиться і питання щодо надання згоди на добровільне приєднання до територіальної громади Нетішина.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Від нещодавнього буревію постраждали майже всі населені пункти Старосинявської ОТГ.  Збитків зазнали як домогосподарства, так і комунальні установи селищної ради. Буревій був такої сили, що повалив дерева. У селі Заставці стара ялина впала на дах місцевої школи і завдала шкоди покриттю. У селі Нова Синявка зірвало дах у ЗОШ І-ІІІ ступенів. Також зафіксовано пошкодження даху в […]

У Солобковецькій громаді, що в Ярмолинецькому районі, придбали усі необхідні матеріали та почали будівельні роботи з забезпечення водопостачання у трьох населених пунктах громади. Першими стартували Солобківці, в наступному місяці почнуться роботи в селах Глушківці та Стріхівці. Вартість проекту нового будівництва зовнішніх мереж питного водопроводу в с. Солобківці по вул. Нетета, Лісна, Шевченка, частини Героїв Крут та Стуса […]

Громада Старокривинської сільської ради проголосувала за приєднання до Нетішина. Про це повідомили у відділі з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради. Як зазначається, учора, 3 березня, в Старокривинському Будинку культури відбулися громадські слухання. На порядок денний висувалося питання про добровільне приєднання сіл Старий і Новий Кривин до Нетішина або до Крупецької ОТГ. “Впродовж […]