На Хмельниччині суд підтвердив правомірність штрафу за неоформлених працівників | Поділля News
Новини
Суспільство

На Хмельниччині суд підтвердив правомірність штрафу за неоформлених працівників

У грудні минулого року, під час інспекційного відвідування було встановлено, що підприємець допустив найманих працівників до роботи без укладення трудового договору, «замаскувавши» трудові відносини під цивільно-правові. Зокрема, троє осіб працювали охоронниками виробничої бази з випалення деревного вугілля за цивільно-правовими договорами згідно розробленого графіку.

Однак, аналіз змісту укладених цивільно-правових договорів та їх систематичне щомісячне переукладення є підставою для висновку, що договори перебувають поза межами правового регулювання цивільного законодавства, повідомляє прес-служба Управління Держпраці у Хмельницькій області.

За підміну трудових відносин цивільними, а саме використання праці працівників без укладання з ними трудових договорів (контрактів) відповідно до статті 265 КЗпП України за кожного неоформленого працівника підприємець сплатить у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати – всього 335 тисяч 70 гривень. Хмельницький окружний адміністративний суд підтвердив законність та обґрунтованість дій Управління Держпраці у Хмельницькій області щодо накладення штрафу на підприємця.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS