У Хмельницькому художники розкажуть історію індустріального міста | Поділля News
Новини
Культура

У Хмельницькому художники розкажуть історію індустріального міста

Виставка «Кіптява» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського відкриється в Арт-центрі MASLO наступного тижня.

Мистецька практика митців базується на дослідженні та звертається до соціальної проблематики. Рік тому Ревковський та Рачинський представили роботу, присвячену електротранспортній трагедії у Кам’янському 1996 року, “КТМ-5” на виставці номінантів премії PinchukArtCentre.

У виставці “Кіптява” художники презентують результати тривалого дослідження соціального середовища міста Кам’янське (до 2016 — Дніпродзержинськ) — міста з бентежною екологічною ситуацією, економічною та, як наслідок, демографічною кризою, пов’язаною із занепадом промисловості. Кам’янське як велике індустріальне місто з широкими проспектами та розлогими площами, сформоване потужними містотворчими підприємствами: ДМК, ДніпроАзот, ПХЗ, — узагальнюючий образ промислового міста України.

Після тривалої підготовчої стадії — роботи над знайденими матеріалами в соціальних мережах та інших джерелах — художники взаємодіяли з містом через неоприявнені дії у публічному просторі, результати яких можна побачити тільки на виставці. Також буде експонована відео-робота, створена на основі апропрійованих художниками матеріалів із соціальних мереж, зібраних за авторською методикою Ревковського та Рачинського.

Рефлексуючи зміни, які відбуваються в індустріальному секторі Дніпропетровщини з 2014 року, митці не відсторонюються від наслідків через свою художню практику, а навпаки — маніфестують власну причетність та відповідальність.

Експозиція «Кіптява» створена за підтримки галереї Артсвіт, що виступає донором проекту.

Виставка триватиме до 27 квітня (включно).

Відкриття – 5 квітня о 18:00 за адресою: м. Хмельницький, Старокостянтинівське шосе, 20/3.

Кураторка виставки – Ксенія Малих.

Вхід безкоштовний.

Відвідати виставку не матимуть змоги особи, яким не виповнилося 18 років.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS