Як за 40 мільйонів гривень змінився Хмельницький госпіталь ветеранів війни | Поділля News
Новини
Здоров’я

Як за 40 мільйонів гривень змінився Хмельницький госпіталь ветеранів війни

За останні чотири роки з обласного бюджету виділили понад 40 мільйонів гривень на матеріально-технічну базу Хмельницького госпіталю ветеранів війни. Такі дані наводить прес-служба облради.

Розповідають, що на капітальний ремонт приміщень головного корпусу госпіталю із заміною вікон за останні чотири роки було виділено понад 20 млн. грн бюджетних коштів. Минулоріч на базі госпіталю запрацювало сучасне багатопрофільне реабілітаційне відділення для учасників антитерористичної операції та ветеранів війни. На його реконструкцію та матеріально-технічне забезпечення відділення з обласного бюджету було виділено майже 6 млн гривень. Окрім того, до оснащення відділення долучилися меценати та спонсори.

“У реабілітаційному відділенні проводиться відновне лікування хворих з захворюванням і травмами опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи. Унікальністю відділення є придбана за бюджетні кошти  сучасна комп’ютерна система для діагностики E-Link, апарат для розробки суглобів нижніх кінцівок, призначений для здійснення радіо-, механо-, електро- та фізичної терапії”, – зазначають в облраді.

Окрім того, на реконструкцію системи відведення та очищення стічних вод госпіталю протягом 2017-2018 років використали більше 7 мільйонів гривень, цьогоріч на цей об´єкт передбачається виділити ще більше 5,5 млн. гривень. На завершення реконструкції внутрішніх мереж водопостачання, гарячого водопостачання та каналізаційної мережі обласного госпіталю цьогоріч буде спрямовано 656,9 тис. гривень. У 2018 році на реалізації цього об´єкта освоєно більше 4 млн. гривень.  Водночас, постійно здійснюється оновлення медичного обладнання для реабілітаційного та фізіотерапевтичного відділень.

Довідково. Станом на 1 січня 2019 року, на обліку в області перебуває 43 тисячі 416 ветеранів. З них учасників бойових дій – більше 13 тисяч осіб, інвалідів війни понад 3 тисячі осіб, учасників другої світової війни – більше 23 тисяч осіб.

Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни розрахований на 300 ліжок. Заклад є багатопрофільною спеціалізованою медичною установою, в якій 180 ліжок – терапевтичного, 95 ліжок хірургічного профілю та 25 ліжок реабілітаційне відділення (відновного лікування хворих з захворюваннями і травмами опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи). Також функціонує відділення інтенсивної терапії та анестезіології.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS