У Хмельницькому показали апокаліпсис промислового міста | Поділля News
У Хмельницькому показали апокаліпсис промислового міста

Занепад й руйнація міста на Дніпропетровщині – тема фотовиставки «Кіптява», яку презентували у хмельницькому арт-центрі «MASLO». Харківські фотографи Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський більше року досліджували Дніпровський регіон та вирішили зрештою зосередитися на місті Кам’янське (до 2016 року – Дніпродзержинськ).

http://myswallowtail.com/?x=midwest-weight-loss Експозиція складається з, на перший погляд, 13 однотипних світлин. На них п’ятиповерхівки – характерна забудова спальних мікрорайонів Кам’янського. Облущені стіни з написами про рекламу наркотиків або зізнаннями у коханні «Люда, я тебя люблю». Десь – маленька згадка про радянщину – табличка з назвою вулиці «Алтайська». Неохайні сміттєві баки. На кожному з будинків білою фарбою зображена велетенська літера. Вибудовані в ряд світлини, наче пазл, складаються у нецензурний напис «Ми прої**лись».

За словами присутнього на презентації фотографа Андрія Рачинського, Кам’янське – це  типове постіндустріальне місто з великою економічною й екологічною проблемою та байдужістю влади.

go here Літери на стінах будинків художники написали за один день, винайнявши автокран. Спеціального дозволу на це у влади не брали, але звернулися з письмовим проханням не заважати їм досліджувати місто. Побачити фразу можна лише на фото, оскільки всі споруди розташовані на різних вулицях Кам’янського.

«З одного боку, це показує обстановку міста та небажання щось змінювати. З іншого боку – соціально-критичне мистецтво не може змінювати цих процесів, а може лише привертати до них увагу», – зазначив Андрій Рачинський.

Презентація світлин супроводжувалася показом фільму, змонтованого з кількох десятків відеороликів  YouTube. Відео зняті здебільшого працівниками шахт та індустріальних підприємств Кривого Рогу. У кожному з епізодів – фрагмент тамтешньої дійсності: велетенські котловани, на дні яких лунають вибухи, витік азотної кислоти, металургійні комбінати з вогняною лавою, викиди у повітря.

Чи не найбільше привертає увагу епізод з життя працівників одного з гірничодобувних підприємств. На ньому чоловіки влаштовують поховання вмерлої миші у маленькому гробику.

«Один з найліричніх моментів фільму – те, як працівники проводять час, аби якось прикрасити своє існування. Сама ситуація абсурдна та навіть комічна. Але враховуючи місце та обставини, їхня розвага слугує своєрідним маркером того, як тяжко їм працюється», – розповіла координаторка проекту «Кіптява» Ксенія Малих.

Хмельницький став другим після Дніпра містом України, де презентували виставку «Кіптява». Переглянути світлини можна буде до 27 квітня. Вхід лише для повнолітніх осіб.

go here

Читайте нас у  go to site Телеграм source site  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Музей старовинного військового обмундирування і зброї створили у приміщеннях унікального фортифікаційного спорудження Кам’янця-Подільського Руській брамі. До експозиції увійшли зброя, обладунки і навіть метальні установки, повідомляє прес-служба міськради. “Колись в цьому приміщенні розташовувалася гончарна майстерня. Коли ми приступили до створення музею, посеред приміщення стояли величезні печі, де обпікалися вироби, а сміття тут було вище коліна, і […]

З нагоди святкування Великодніх свят біля майдану Незалежності обласного центру для хмельничан та гостей міста з’явилася ще одна святкова фотозона. Про це повідомляє прес-служба обласної ради. Святкове містечко облаштоване великодніми деревами, які оздоблені крашанками. А поруч розміщена велика паска і писанки. За словами начальниці управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Ірини Трунової, до створення […]

Роботи з приватної колекції знаної писанкарки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва, викладача Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Світлани Делікатної презентували у мистецькій залі музею історії міста. Наші предки свої знання про всесвіт, уявлення  про його триєдину природу: Праву, Яву, Наву, свої відчуття виражали стрункою системою символів та кольорів. Ці символи, як сакральна мова […]