У Хмельницькому презентували книгу про війну проти України

У Хмельницькому презентували книгу про війну проти України 06 Квітня 2019 674
Суспільство

Послухати автора, Тараса Кузьо – британського та канадського політолога українського походження, спеціаліста з історії та політики незалежної України, зібралося вчора, 5 квітня, чимало хмельничан. Читацька зала обласної універсальної наукової бібліотеки ледве вмістила всіх бажаючих.

Як розповів автор, збирати інформацію для книги «Війна Путіна проти України» він почав ще у 2013 році. Спочатку головна ідея була – написати про Донбас, Партію регіонів, Януковича та мафіозний режим, оскільки на Заході на той час про це було мало відомо. Проте життя внесло свої корективи. Як каже пан Тарас, він не знав, що відбудеться Євромайдан, почнуться події в Криму та на Донбасі. Тож коли історія України раптово змінилася, йому довелося розширити тему книги та збирати чимало іншої інформації.

Умовно книга розділена на три частини. У першій йдеться про ставлення росіян до українців,  про те, чому вони не визнають Україну окремою державою, а українців – окремим народом.

«Вони вважають, що ви всі є Fake News, і українська держава є Fake News, – каже автор. – Я вважаю, що це головна причина, чому в Україні війна».

Друга частина книжки присвячена подіям 2014 року: анексії Криму, гібридній війні, військовій агресії.

«Це почалося не у 2014 році, це почалося раніше. Я би сказав, після Помаранчевої революції. Тоді Путін змінився, став більш націоналістичним, – каже автор. – В 2007 році створився «русский мир», почалася агітація і підтримка сепаратистів в Криму. І, очевидно, при Януковичу була повна зрада не тільки в 2014 році, коли він запросив російську армію в Україну, а раніше, коли він фактично дозволяв росіянам керувати СБУ, коли вона стала фактично частиною ФСБ. Тоді армія зруйнувалася через корупцію та шпигунство. Це призвело до того, що в 2014 році Україна не мала армії, а СБУ взагалі не існувало як діючої організації».

Остання частина, за словами Тараса Кузьо, – найцікавіша. Автор зазначає: завжди є позитивний елемент, бо конфлікти, війни і кровопролиття пришвидшують процеси ідентичності, творення нації.  Зазвичай такі речі відбувається дуже повільно, а події, подібні до того, що відбувається в Україні, дуже прискорюють це. Особливо помітно це на Сході та Півдні.

«Мій батько народився біля Самбора, він галичанин. Я ніколи не пам’ятаю в житті, щоб він назвав росіян братами. Ніколи. Тому мешканці західної України не дивувалися тому, що сталося. Але велика частина українців, особливо російськомовних, на сході, півдні, – вони дійсно вірили в сталінські міфи, що росіяни – це наші брати. Очевидно, для них те, що відбулося в 2014 році – це повна зрада. Для них був величезний шок. Добре, що вони тоді підтримали Україну, а не «русский мир» і проект «Новоросія». І зрозуміли, що вже не бажають, щоб росіяни були їхніми братами. Бо це не брат, коли він краде твою хату, вбиває твою маму і ґвалтує твою сестру», – прокоментував пан Кузьо.

Як політолог та спеціаліст з історії та політики України, не обійшов увагою Тарас Кузьо і нинішні події, зокрема, вибори та перспективи закінчення війни. За його словами, якби росіяни сказали, що Україна – суверенна держава, а українці – окремий народ, то війна би зупинилася відразу.

«Я не можу прогнозувати, хто буде новим президентом, я не пророк, але я думаю, що війна триватиме ще дуже довго. По-перше, не так скоро зміниться ставлення росіян до України та українців. По-друге, Путін не зможе піти на пенсію і десь на дачі вирощувати картоплю. Він буде президентом доти, доки живий. Але навіть, якби Путіна не було, це нічого не змінить, бо є дуже багато інших шовіністів в Москві, які так само думають», – зазначив Тарас Кузьо.

За його словами, 80% росіян підтримують анексію Криму, в тому числі й ті, кого вважають опозиціонерами. А ось Донбас не має такої психологічної підтримки в російській свідомості. У проекті «Новоросія» головним було захопити Одесу і Харків., а Донецьк, як такий, росіян мало цікавив.

«Але так склалося, що і там не вийшло, і там не вийшло. Захопили тільки Донецьк і там ледве втрималися, тому російська армія змушена була зробити вторгнення в Україну. Я думаю, що війна буде довго, і це означає, що дуже важливо, хто буде головнокомандувачем в Україні. 72% українців вважають, що Україна – в стані війни з Росією. Це означає, що критичне ставлення до Росії, яке до 2014 року переважало в Західній Україні, тепер є майже у всій країні. І це означає, що коли ви будете робити вибір за два тижні, ви будете вибирати не тільки Президента, ви будете вибирати головнокомандувача під час війни. І це важливо», – підсумував Тарас Кузьо.

На сьогодні книга видана трьома мовами: англійською, українською та російською. Також у планах автора – перекласти її французькою та німецькою.

Хмельницький наразі останнє місто, де презентується книга. Далі все залежатиме від того, чим закінчаться вибори, адже головну роль у питанні перекладу відіграє Міністерство інформполітики України.

«Хотілося би презентувати книгу, особливо російськомовну, на Сході, адже вже охоплена фактично вся західна і центральна Україна: Луцьк, Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Житомир, Вінниця», – каже автор.

І додає: непогано було би її показати і в Росії, але наразі це неможливо, адже для нього це буде дорога в один кінець.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Читати інші новини

Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків ставили в десяти метрах від них» 04 Березня 2025 334 Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків...
Молодший сержант ССО із Городка, що на Поділлі, має насичене бойове минуле —...
275 мешканців Хмельниччини отримають нову професію завдяки ваучерам на навчання 18 Лютого 2025 288 275 мешканців Хмельниччини отримають нову профес...
За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості 275 мешканців Хмельниччи...
У Хмельницькому створюють безпечний простір для постраждалих від насильства  15 Лютого 2025 351 У Хмельницькому створюють безпечний простір для ...
У Хмельницькому триває важлива ініціатива – створення «зеленої кімнати» для ...
Від “романтичного” шахрайства на Хмельниччині частіше страждають жінки 14 Лютого 2025 336 Від “романтичного” шахрайства на Хме...
Про найпоширеніші шахрайські схеми, пов'язані зі знайомствами на сайтах, роз...
Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: історія сержанта ССО із Хмельницького Олександра Макоші 13 Лютого 2025 359 Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: ...
На цивілці його життя набуло нових сенсів – разом з родиною мешкає в Хмельни...
Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині отримали гранти на 36 мільйонів гривень 10 Лютого 2025 300 Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині от...
Від старту урядової програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» на ...
Тримають пасіки та допомагають одна одній: у селі на Хмельниччині мешкають 97-річні сестри-близнючки 08 Лютого 2025 1 306 Тримають пасіки та допомагають одна одній: у сел...
97-річні бабусі-близнючки Євгенія Реп’юк та Антоніна Білокур мешкають у селі...
Для військових, які повернулися на службу після СЗЧ, у Хмельницькому провели заняття з тактичної медицини 07 Лютого 2025 382 Для військових, які повернулися на службу після ...
Інструктори хмельницького підрозділу Нацгвардії провели заняття з тактичної ...
Дивитись все Дивитись все