Новини
Суспільство

Шталаг 355: хмельничани вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

У Хмельницькому в Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів сьогодні, 11 квітня, відбулося покладання квітів до монументу жертвам нацизму, що розташований на місці, де у роки ІІ світової війни був концентраційний табір для військовополонених Шталаг 355.

За повідомленням прес-служби ОДА, вшанувати пам’ять загиблих та покласти квіти прийшли представники влади міста й області, ветерани, духовенство та небайдужі громадяни.

Присутні вшанували пам’ять усіх, хто віддав життя у боротьбі з нацистською навалою, хвилиною мовчання та помолились за упокій їх душ.

Нагадаємо, 11 квітня світова спільнота вшановує пам’ять в’язнів фашистських концтаборів. У березні 1945 року на території найбільшого концентраційного табору Бухенвальд, коли  керівництво табору та більша частина охорони втекли, в’язні підняли збройне повстання. Коли 11 квітня в концтабір увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті. Згодом день входження американців на територію Бухенвальду був прийнятий як дата, коли відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS