Новини
Суспільство

Дорожче чи дешевше: скільки мешканці Хмельниччини платитимуть за газ?

Одразу дві суперечливі інформації отримали учора.

Першим “порадував” споживачів “Хмельницькгаз збут”, надіславши повідомлення про те, що Нафтогаз з травня підвищує ціну газу для населення на 1,14 грн за куб. м. В результаті такого підвищення роздрібна ціна газу зросте з 8,55 грн до 9,72 грн за 1 куб.м.

НАК «Нафтогаз України» надіслав на адресу «Хмельницькгаз збуту» проект додаткової угоди до договору на поставку газу для населення, в якому з 1 травня 2019 року оптова ціна газу для населення без обліку транспортних складових збільшується з 7 482,61 грн. до 8 621, 76 грн за 1 тис куб. Це на 1 139,15 грн., або на 15% вище діючої ціни. При цьому тарифи на транспортування і розподіл газу залишаються незмінними.

Частка групи Нафтогаз в цій ціні виросте майже до 92% (зараз вона становить близько 90%).

В свою чергу,  «Хмельницькгаз збут» минулого місяця вже звертався до НАК «Нафтогаз України» з проханням зменшити ціну на газ для населення в зв’язку з тенденцією до  зниження цін на ринку газу. У відповідь Нафтогаз відмовився знижувати вартість газу.

На таку заяву “Нафтогазу” негайно прореагував прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який під час засідання Кабінету Міністрів України висловив стурбованість нахабством державної компанії НАК «Нафтогаз України», яка «спілкується» зі своїм акціонером – українським народом – мовою шантажу.

Газовий монополіст всіма можливими шляхами добивається підняття ціни на газ для українців. Але кон’юнктура на ринку газу в Україні і в світі демонструє зниження ціни. Тому Уряд 3 квітня 2019 року прийняв Постанову №293, якою зобов’язав  Нафтогаз продавати газ населенню дешевше. Відповідно до документу, державна компанія НАК «Нафтогаз України», зобов’язана з травня знизити ціни на газ для населення. Якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше.

Юристи Міністерства енергетики та вугільної промисловості переконані: для того, щоб продавати газ населенню дешевше, так зване ПСО (покладання спеціальних обов’язків) відміняти не обов’язково, Адже стаття 11 Закону України «Про ринок природного газу» не обмежує повноважень Уряду щодо кількості актів, які мають бути прийняті стосовно покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку.

 «До 24 квітня «Нафтогаз» має повідомити всім українцям, що ціна газу з 1 травня буде нижчою за 8,55 гривень/куб. м. Мені набридло, як і  мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців. Рішення Уряду мають виконуватися. Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку глави правління «Нафтогазу» і прохатиму Уряд підтримати мою пропозицію» – Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України.

 

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS