Новини
Події

На Хмельниччині судили хлопця за фото виборчого бюлетеня

У Віньківцях суд виніс рішення щодо 18-річного хлопця, який виклав фото виборчого бюлетеня в Інтернет. Молодика звільнили від адміністративної відповідальності, повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

“Звільнити  від адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 212-10 КУпАП – «Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму», у зв’язку з малозначністю вчиненого ним правопорушення, обмежившись усним зауваженням – таку постанову виніс Віньковецький районний суд 18-річному жителю Віньковець”, – йдеться у повідомленні.

Як встановив суд, молодий чоловік 21 квітня 2019 року під час голосування на чергових виборах Президента України в кабінці для таємного голосування сфотографував свій бюлетень з відміткою волевиявлення, а фото виклав в Інтернет.

У суді запевнив: це була не агітація за певного кандидата, а хизування перед друзями першим голосуванням на президентських  виборах.

«Заслухавши порушника, дослідивши представлені докази, слід вважати доведеним його вину у вчиненні  правопорушення оговореного ст. 212-10 КУпАП, оскільки він оприлюднив в електронних засобах масової інформації фотографію свого виборчого бюлетеню, призначеного для голосування на чергових виборах президента України з відміткою за певного кандидата, а також в порушені ст. 7 ч.1  ЗУ «Про вибори Президента України» здійснив фотографування в кабінці для таємного голосування на виборчій дільниці в місцевому будинку культури смт. Віньківці», – зазначає суддя.

Разом з тим суд врахував вік порушника, ставлення до вчиненого, добровільне видалення фото бюлетеня з мережі – та дійшов до висновку про можливість застосування до нього усного зауваження.

Постанова не набрала законної сили і може бути оскаржена до апеляційної інстанції.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS