Справжнє перезавантаження влади - з новим прем'єром | Поділля News
Справжнє перезавантаження влади – з новим прем’єром

Поступово політично-інформаційний простір переходить від кампанії президентської до парламентської. А через три-чотири дні це стане основною темою політичних програм, ток-шоу, заяв політиків, експертів та інформаційних приводів.

Новий Президент із старою Радою

Пан Зеленський після свого обрання хоче розпустити Раду. Навряд чи у нього це вийде в силу об’єктивних причин. Він просто не встигне через брак часу. Та й депутати не дозволять цього зробити. Тому « follow link тихим сапом» нинішній парламент досидить свій термін під куполом. І цей період для нього буде своєрідною трасою з перешкодами.

Похід на Раду

Поки Порошенко із Зеленським у період між першим та другим туром віртуально чубились і обмінювались телевізійними люб’язностями, політичні сили та їхні лідери почали підготовку до парламентських виборів, які мають відбутися 27 жовтня цього року.

Найбільші шанси — у «Батьківщини». Вже сьогодні їм прогнозують не менше 20% голосів виборців. Ставка робиться саме на меседжі, які були заявлені лідеркою партії Юлією Тимошенко під час президентської кампанії. Це – зменшення ціни на газ, ліквідація корупції в «Нафтогазі», формування прозорих тарифів та зрозумілий план економічного розвитку. Тому, ймовірно, що «Батьківщина» отримає найбільшу кількість місць у парламенті і формуватиме коаліцію. А отже Юлія Володимирівна  буде обрана Прем’єр-міністром.

Перенавантаження уряду

Судячи з усіх експертних оцінок, новим Президентом стає Володимир Зеленський. Прогнози щодо його результативності на вищій посаді у державі — далекі від оптимізму. enter Він не зможе стати самостійною у прийнятті рішень фігурою. Причина — некомпетентність, відсутність політичного досвіду, віддаленість від справжнього закулісного політичного життя. І тут консультанти та спікери/балакучі голови не допоможуть.  Через півроку ми вже зможемо побачити «хто є хто» і на питання «Що робити?» доведеться відповідати новому парламенту і новому прем’єру.

Із усіх ймовірних кандидатур, саме Тимошенко є найбільш вірогідною і оптимальною. Як сильний політик, вона зможе вгамувати хаос, а як досвідчений управлінець — врятувати економіку. Тим більше, що її передвиборча програма «Новий курс України» вже є готовою програмою діяльності Кабміну. Там визначені і пріоритетні напрямки розвитку економіки країни, і чітко прописані усі напрямки соціального сектору: освіти, медицини, молодіжних програм і багато іншого.

Тому Тимошенко є найбільш оптимальним варіантом з уже готовою цільовою програмою уряду.

Це дасть можливість зняти політичну напругу і соціальний хаос, який може розпочатися вже за кілька місяців роботи нового Гаранта. Деякі політики «заспівають заздравну» новому Президенту, щоб виторгувати для себе якісь преференції, але головні гравці дотримуватимуться самостійності.

Тимошенко — фігура самостійна і грати у чиюсь гру вона не буде. Тим більше, що вона має що запропонувати і її дії передбачувані. А у політиці це великий плюс. Бо «кіт в мішку» не завжди виправдовує очікування. А політики-важковики стануть на бік професіоналів, щоб потім не нести відповідальність за недолугий вибір.

Тому у Тимошенко є усі шанси стати новим Прем’єр-міністром після парламентських виборів. І, враховуючи політичну ситуацію і політичний розкол в країні, це буде оптимальним варіантом. А сама Тимошенко піде на компроміс з іншими великими фракціями у парламенті.

Валентина Петренко


PR

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Представники молодіжного крила громадської організації «За конкретні справи» ознайомились із управлінським самоврядуванням Німеччини. Протягом чотирьох днів активні, молоді та перспективні хмельничани проживали в місті Бонн. Вони мали нагоду побачити, як працює міська, районна та обласна структури Німеччини. «Наш лідер – народний депутат України Олександр Герега – чимало уваги приділяє саме молоді. Робота з підростаючим поколінням […]

20 травня під час інавгурації новий Президент України Володимир Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради. Відповідно до законодавства, позачергові вибори до парламенту мають відбутися вже наприкінці липня. Політологи стверджують, що нинішні дочасні вибори будуть передусім виборами прем’єр-міністра, який у парламентсько-президентській республіці має великі повноваження і який займатиметься питаннями економіки та соціального захисту населення. Якщо Україна […]

Цьогорічний День вишиванки для представниць міжфракційної групи «Рівні можливості» Шепетівської міської ради став особливим. 16 травня депутатки Алла Бунечко, Наталія Собчук, Інна Сікора, Наталія Яковлева, Тамара Герасимчук та заступниця міського голови з гуманітарних питань Наталія Стасюк відвідали Верховну Раду України. «Побувати в українському парламенті вдалося завдяки народному депутату України Роману Мацолі. Він організував для нас […]