Нові правила в житлово-комунальній сфері: що варто знати хмельничанам | Поділля News
Нові правила в житлово-комунальній сфері: що варто знати хмельничанам

З першого травня набули чинності нові норми закону України «Про житлово-комунальні послуги». Одна із важливих змін відбудеться саме у взаємовідносинах між споживачами та виконавцями комунальних послуг. Детальніше про нові правила голови  ОСББ та представники управляючих компаній з Хмельницької області могли дізнатись під час семінару «Просто про реформу ЖКГ та створення наглядових рад при комунальних підприємствах».

go «Споживачі можуть визначати, хто буде обслуговувати внутрішньобудинкові системи. Це може вже здійснювати не монополіст. Можна наймати іншу організацію, тобто управителя. Відповідно відбудуться зміни в тарифоутворенні. Якщо монополіст надає послугу тільки до будинку, а все інше всередині будинку здійснює інша організації, то відповідно послуга буде трішки дешевша», – пояснив експерт групи «Реформа енергетичного сектору» Реанімаційного Пакету Реформ Сергій Пінчук.

Серед нововведень, які вже набули чинності – це пеня за борги та відключення від постачання. Окрім того сьогодні все більш актуальним стає створення наглядових рад при комунальних підприємствах. Така можливість з’явилась ще у 2016 році під час внесення змін до Господарського кодексу України.

source У Хмельницькому робоча група щодо запровадження була створена ще у 2017 році. Зокрема громадськість напрацьовувала положення про повноваження цього органу. Як зазначила співголова Ради Реформ Хмельниччини Альона Береза, на сьогодні у Хмельницькому наглядові ради і досі не створені, і все залежить зараз від депутатів міської ради.

«Саме поняття наглядових рад при комунальних підприємствах набуває абсолютно нового змісту вже завдяки внесеним змінам до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Тобто нині такі наглядові ради можуть допомогти контролювати монополістів на ринку житлово-комунальних послуг», – зазначила Альона Береза.

Співорганізатором навчання стала місцева коаліція Рада Реформ Хмельниччини – РРХ. Семінар організовано в рамках проекту “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”, що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Триває процес підготовки до будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС в так званій законодавчій площині. Наразі фахівці Хмельницької АЕС продовжують надавати інформацію щодо оновленого проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС на сесіях районних рад території розташування атомної станції.  Питання введення в експлуатацію третього та четвертого мільйонників ХАЕС – не нове, з періоду їх консервації […]

До 31 травня 2019 року жителі Дунаєвецької міської об`єднаної територіальної громади Хмельницької області можуть проголосувати за проекти до Громадського бюджету. Кожен містянин, який досягнув 16 років, може підтримати проекти, які стосуються найрізноманітніших сфер життя громади. Усього на розгляд жителів міста представлено 37 проектів. Загальний бюджет – 968 тисяч гривень. Інновацією від ПриватБанку стала можливість для всіх дунаєвчан проголосувати […]

Красилівський районний суд неодноразово змушений був закривати справи про адміністративні правопорушення за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП)  – керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Одна із причин – порушення порядку проведення огляду на стан сп’яніння. Як наслідок – відсутність у матеріалах справи належних та допустимих доказів вини, […]