Сергій Лабазюк: Громади повинні навчитися прозоро використовувати землю для залучення інвестицій | Поділля News
Сергій Лабазюк: Громади повинні навчитися прозоро використовувати землю для залучення інвестицій

Одна з успішних реформ – децентралізація, на меті якої дати більше повноважень на місця, і відповідно, можливості розвиватися місцевим громадам. Для цього необхідні ресурси, найбільший з яких – це земля. Однак, для користування цим ресурсом не вистачає законодавчої бази. На цьому наголосив народний депутат з Хмельниччини Сергій Лабазюк під час виступу в парламенті.

“Сьогодні на порядку денному стоїть завдання навчитися прозоро використовувати такий ресурс як земля. І завдяки цьому залучати інвестиції, створювати робочі місця”, – заявив він.

Політик зазначив, що проблематично працювати із чинним законодавством – багато змін пройшло, а роз’яснень не відбулося. Через це частина законодавчих ініціатив не запрацювала або запрацювала частково.

“Ми ініціювали і провели семінар з тренінгами для місцевих органів самоврядування, на яких було піднято багато запитань. Експерти і спеціалісти проводили не тільки роз’яснювальну роботу, а й спільно відпрацьовували методику, що потрібно доробити або змінити у чинному законодавстві, щоб не тільки у межах населених пунктів можна було працювати на землі, а й за межами. Станом на сьогодні це досить складне запитання, адже використовувати земельні ресурси місцеві органи самоврядування не можуть”, – наголосив Сергій Лабазюк.

Як зазначив нардеп, дуже багато важливих законопроектів для підтримки та захисту аграрної сфери очікується для прийняття в сесійній залі. Один з таких – № 8121 (щодо боротьби з рейдерством).

Сергій Лабазюк нагадав, що за останні роки відбулося багато випадків рейдерства саме у сільському господарстві. Ця ситуація не створює нормальних інвестиційних умов і не сприяє розвитку малого та середнього бізнесу на селі. Тому він закликав колег у парламенті якнайшвидше розглянути і прийняти законопроект у Верховній Раді.

«Хочеться вірити, що новий президент продовжуватиме напрямок децентралізації. І ті повноваження, що обіцялися при об’єднанні територіальних громад, дійсно будуть передані. Адже отримати навантаження на місцеві бюджет і не мати можливості додатково заробляти, використовувати на власний розсуд ресурси, які є на місцях, є неприпустимим”, – додав парламентарій.


PR

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 22 липня, звільнив низку голів РДА на Луганщині, Львівщині та Хмельниччині у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України. Зокрема, Глава держави звільнив Василя Сукача з посади голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації.  “Звільнити Сукача Василя Олександровича з посади голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Хмельницької області у зв’язку із закінченням строку […]

Позачергові вибори до Верховної Ради України 2019 року завершилися. Народ висловив свою позицію на виборчих дільницях. В одномандатних округах в Хмельницькій області лідирують чинні народні депутати Сергій Лабазюк, Роман Мацола, Віктор Бондар, Олександр Герега, Володимир Мельниченко. Про це свідчать дані на сайті ЦВК. Хто лідирує по округах: Одномандатний виборчий округ №187 (частина міста Хмельницького) – […]

Центральна виборча комісія опрацювала 46,22% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на позачергових виборах до Верховної Ради. Про це свідчать дані ЦВК. На Хмельниччині лідирує партія “Слуга народу” з результатом 45,55% голосів (89 825). За нею “Батьківщина” – 11,09% (21873). Третє місце займає Радикальна партія Олега Ляшка – 7,84% (15466). Далі “Європейська […]