Сергій Лабазюк: Громади повинні навчитися прозоро використовувати землю для залучення інвестицій | Поділля News
Сергій Лабазюк: Громади повинні навчитися прозоро використовувати землю для залучення інвестицій

click here Одна з успішних реформ – децентралізація, на меті якої дати більше повноважень на місця, і відповідно, можливості розвиватися місцевим громадам. Для цього необхідні ресурси, найбільший з яких – це земля. Однак, для користування цим ресурсом не вистачає законодавчої бази. На цьому наголосив народний депутат з Хмельниччини Сергій Лабазюк під час виступу в парламенті.

here “Сьогодні на порядку денному стоїть завдання навчитися прозоро використовувати такий ресурс як земля. І завдяки цьому залучати інвестиції, створювати робочі місця”, – заявив він.

enter Політик зазначив, що проблематично працювати із чинним законодавством – багато змін пройшло, а роз’яснень не відбулося. Через це частина законодавчих ініціатив не запрацювала або запрацювала частково.

“Ми ініціювали і провели семінар з тренінгами для місцевих органів самоврядування, на яких було піднято багато запитань. Експерти і спеціалісти проводили не тільки роз’яснювальну роботу, а й спільно відпрацьовували методику, що потрібно доробити або змінити у чинному законодавстві, щоб не тільки у межах населених пунктів можна було працювати на землі, а й за межами. Станом на сьогодні це досить складне запитання, адже використовувати земельні ресурси місцеві органи самоврядування не можуть”, – наголосив Сергій Лабазюк.

Як зазначив нардеп, дуже багато важливих законопроектів для підтримки та захисту аграрної сфери очікується для прийняття в сесійній залі. Один з таких – № 8121 (щодо боротьби з рейдерством).

Сергій Лабазюк нагадав, що за останні роки відбулося багато випадків рейдерства саме у сільському господарстві. Ця ситуація не створює нормальних інвестиційних умов і не сприяє розвитку малого та середнього бізнесу на селі. Тому він закликав колег у парламенті якнайшвидше розглянути і прийняти законопроект у Верховній Раді.

«Хочеться вірити, що новий президент продовжуватиме напрямок децентралізації. І ті повноваження, що обіцялися при об’єднанні територіальних громад, дійсно будуть передані. Адже отримати навантаження на місцеві бюджет і не мати можливості додатково заробляти, використовувати на власний розсуд ресурси, які є на місцях, є неприпустимим”, – додав парламентарій.


PR

Читайте нас у  Телеграм go to link  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

Представники молодіжного крила громадської організації «За конкретні справи» ознайомились із управлінським самоврядуванням Німеччини. Протягом чотирьох днів активні, молоді та перспективні хмельничани проживали в місті Бонн. Вони мали нагоду побачити, як працює міська, районна та обласна структури Німеччини. «Наш лідер – народний депутат України Олександр Герега – чимало уваги приділяє саме молоді. Робота з підростаючим поколінням […]

20 травня під час інавгурації новий Президент України Володимир Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради. Відповідно до законодавства, позачергові вибори до парламенту мають відбутися вже наприкінці липня. Політологи стверджують, що нинішні дочасні вибори будуть передусім виборами прем’єр-міністра, який у парламентсько-президентській республіці має великі повноваження і який займатиметься питаннями економіки та соціального захисту населення. Якщо Україна […]

Цьогорічний День вишиванки для представниць міжфракційної групи «Рівні можливості» Шепетівської міської ради став особливим. 16 травня депутатки Алла Бунечко, Наталія Собчук, Інна Сікора, Наталія Яковлева, Тамара Герасимчук та заступниця міського голови з гуманітарних питань Наталія Стасюк відвідали Верховну Раду України. «Побувати в українському парламенті вдалося завдяки народному депутату України Роману Мацолі. Він організував для нас […]