Новини
Події

На Хмельниччині визнали незаконною закупку пального на 400 тис. грн

На Хмельниччині за позовом прокуратури недійсною визнано угоду, якою неправомірно збільшено ціну закуплених на суму 400 тис. грн паливно-мастильних матеріалів. Про це повідомили у прес-службі прокуратури.

“За результатами розгляду позову Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури господарським судом Хмельницької області недійсною визнано угоду, якою неправомірно збільшено ціну закуплених за бюджетні кошти паливно-мастильних матеріалів, – повідомив керівник місцевої прокуратури Олександр Гончар.

Місцева прокуратура виявила порушення вимог законодавства при проведенні публічних закупівель одним із комунальних підприємств Кам’янця-Подільського.

У жовтні 2018 року тендерним комітетом комунального закладу міста визначено переможця відкритих торгів, з яким укладено договір про закупівлю близько 15,5 тис літрів паливно-мастильних матеріалів – бензину марки А-92 та дизельного палива.

Відповідно до умов правочину загальна вартість товарної продукції склала понад 400 тис грн.

Водночас, після проведення відкритих торгів без будь-яких належних на те підстав, між замовником та постачальником укладено додаткову угоду, якою загальні обсяги пального, що планується закупити зменшено на 1,2 тис літрів. При цьому, після внесення змін щодо обсягів закупівлі ціна договору лишилась сталою.

Таким чином, протиправно збільшено ціну за одиницю товару, що не відповідає вимогам тендерної документації.

Разом з тим, згідно інформації Торгово-промислової палати у Хмельницькій області,  ринкові ціни на бензин А-92 та дизельне паливо з часу проведення закупівлі та до моменту укладення додаткової угоди змінились тільки у бік зменшення.

Тому, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначеної додаткової угоди до договору про закупівлю товарів недійсною.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS