Новини
Політика

Зеленський з Тимошенко можуть об’єднатися заради змін

Люди підтримують рішення Президента розігнати парламент. 72% українців вважають це рішення правильним. Такі данні наводить соціологічна група Рейтинг.

Та розпустити Раду – лише початок докорінної зміни влади. Після обрання нового парламенту необхідно створювати коаліцію і призначати уряд. Саме Уряд відповідає за рівень життя людей, за зміну тарифів, збільшення зарплат, соціальну політику. Оскільки коаліція формує уряд, сьогодні важливо спрогнозувати, якою буде коаліція.

Наразі 5 відсотковий бар’єр гарантовано долають чотири партії:

  • Слуга Народу
  • Опозиційна Платформа “За життя”
  • Батьківщина
  • БПП

Сила і Честь Ігоря Смешка балансує на межі проходження. Наразі їх потрапляння у Раду малоймовірне.

За такого складу парламенту, Слузі Народу доведеться об’єднуватись з досвідченими політиками.

Об’єднання з Опозиційною платформою Юрія Бойка неприйнятне. Зеленський вже заявляв, що не буде об’єднуватись з тими, хто їздить домовлятися з Путіним. Коаліція Слуги Народу та БПП – теж поганий варіант. Її засудять люди від Заходу до Сходу. Коли очікують засудження оточення Порошенка, об’єднатись з його партією – смертний вирок.

Ефективну коаліцію можна створити з Батьківщиною. Вона не наразить Зеленського на суспільний спротив. Тим паче, що позиції Зеленського у багатьох питаннях тотожні з Тимошенко: народовладдя, судова реформа, референдуми тощо. Та й команда Тимошенко посилить Зеленського досвідом. Адже у Тимошенко є чіткий покроковий план, як змінити життя людей на краще. Цей план Юлія Тимошенко виклала у Новому Курсі, який дозволить у найкоротші строки відновити справедливість.

В ефірі програми «Право на владу» на 1+1 Юлія Тимошенко довела, що готова допомагати новому президенту. Вона передала Голові адміністрації Володимира Зеленського проекти указів, які дозволять за кілька днів знизити тарифи для людей.

За таких умов, виборча кампанія буде проходити під гаслом: “обираємо Прем’єр-міністра”.

Люди розуміють, що виконавча влада залежить від Уряду, який призначають парламентарі. Відповідно, очолити Уряд має професійний політик з досвідом та рецептом, як відповідати на виклики. Адже проблеми, які лишає у спадок влада Порошенка, буде долати новий Кабмін.

Показово, що головним мотивом підтримувати партії люди вважають соціально-економічну програму. На другому місці йде персона лідера, ідеологія – на третьому.

Фактично, більшість Українців буде обирати між змінами на краще та реваншом старої влади.

Сергій Биков, голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ»


PR
Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS