Хмельницька поетка Ольга Саліпа презентувала збірку віршів «Територія жінки» | Поділля News
Хмельницька поетка Ольга Саліпа презентувала збірку віршів «Територія жінки»

click Ще півроку тому поетка з Хмельницького Ольга Саліпа не думала видавати вірші. Каже, зробила це, дослухавшись до порад читачів її фейсбук-сторінки.

«Я ніколи не відчувала себе якимось особливим літератором. Кимось, вірші кого стануть розбирати з книжкових полиць», – зізнається авторка.

click here У світі поетичних образів Ольга живе з дитинства. Відтоді, як попросила маму придбати гарненький блокнот й пообіцяла: записуватиме там власні вірші. Після десятирічного поетичного затишшя знову стала творити лише трохи більше року тому. Бо переконана: кожен, хто хоч раз почав писати вірші, неодмінно робитиме це знову. Спочатку римовані рядки слугували радше підписами до фотографій. Згодом – стало навпаки: до віршів Ольга почала підбирати світлини.

Презентація збірки відбулася у Хмельницькій центральній міській бібліотеці. Тут відвідувачів зустріли кавою і солодощами. Поетка показала присутнім відео своєї оселі, адже «Територія жінки» – це і є її особистий простір. З кухнею, де панують приємні аромати. З передпокоєм, де зустрічають найдорожчих гостей. Зі спальнею, наповненою відчуттями й спогадами. З ванною кімнатою, де наодинці із собою жінка найвідвертіша і не боїться плакати. З видом за вікном – де щоденний світ зі всіма радощами та турботами.  Розділи книги – це ті ж кімнати.

«Я не хотіла, щоб книжка була просто збіркою віршів під обкладинкою. Шукала й чекала якусь ідею. Вірші мала об’єднувати структура», – розповідає Ольга.  

Перший варіант дизайну обкладинки, зізнається Ольга Саліпа, їй не сподобався. Але згодом поетці порадили звернути увагу на хмельницьку художницю Тетяну Лису, роботами якої Ольга захопилася з першого ж погляду. Саме Тетяна Лиса ілюструвала поетичну збірку, створивши на обкладинці чорно-біле зображення сумної й замисленої жінки.

Видало збірку видавництво «Гамазин» («Зелений пес»). Ольга Саліпа вже презентувала «Територію жінки» на «Книжковому арсеналі» у Києві. Каже, сильно хвилювалася, коли відвідувачі пробігали очима рядки, оцінюючи поезію.

«Одна справа, коли ти публікуєш вірші у соцмережі, і там їх читають здебільшого твої знайомі. Зовсім інша – коли до тебе на стенді підходить хтось незнайомий, який бачить тебе і твої вірші вперше. Бере у руки книжку і оцінює вірші. Найприємніше ж було, коли люди, які придбали книжку для себе, в останній день «Книжкового арсеналу» поверталися, щоб взяти збірку ще на подарунок для своїх подруг».

Ольга Саліпа досі не знає, який вірш її найулюбленіший. Прочитала декілька, обраних заздалегідь. Своїми враженнями від поезії поділилися і присутні на презентації збірки у хмельницькій бібліотеці.

«Це дуже грамотна ідея – зі структурою книжки» (Володимир Павловський, режисер)

«Основна особливість віршів Ольги Саліпи – сповідальність» (Михайло Цимбалюк, письменник, журналіст).

«Інколи, коли бракує слів для реакції на якусь ситуацію, я говорю з людьми віршами Ольги Саліпи» (Леся Стебло, волонтерка, громадська діячка).

click

Читайте нас у  watch Телеграм  та у нашій групі  Viber  go to site @ПоділляNEWS

Схоже

Захід традиційно відбувається щороку у травні та присвячується Всесвітньому дню музеїв. Цьогоріч через погодні умови «Ніч музеїв» вперше провели у червні. «Від травня і аж досі нам довелося домовлятися з гідрометеоцентром про вікно поміж зливами для формату «open air», – розповідає заступник директора Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Ігор Западенко. Відвідувачам продемонстрували  унікальні експонати фондів заповідника. […]

У Кам’янці-Подільському відновлюють історичне місце – Казенну палату (окружний суд), 1856 р. з охоронним № 1646, яка є свідком багатьох історичних подій. Пам’ятка архітектури національного значення розташована на площі Вірменський ринок, повідомляє прес-служба міськради. Привертає увагу головний вхід в будинок тогочасного Міністерства Військових Справ УНР 1919 р., що представлений унікальним металевим ґанком. Він є одним […]

Так, якщо в перший день «HlushenkovFolkFest» драйву хмельничанам підкинув невеликий дощ, то у п’ятницю його навіть не вистачало. І якщо глядачі могли собі дозволити розкіш ховатися у затінку, рухаючись разом з ним та підступаючи ближче до сцени, то артистам від сонячних променів сховатися було ніде. Ведучий навіть пожартував, що хотів попросити чоловіка, який керував квадрокоптером, […]