Правоохоронці викрили групу осіб, що упродовж тривалого часу під виглядом надання платних медичних послуг з лікування від наркотичної чи алкогольної залежності організували на території Хмельницького району роботу нібито реабілітаційного центру. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.
Як встановили правоохоронці, четверо чоловіків, не маючи дозволу на ведення лікувальної діяльності, винаймали домоволодіння у місцевих жителів, до якого поміщали осіб, яким необхідне лікування, де незаконно утримували їх в антисанітарних умовах та проти власної волі.
Фактично жодні медичні послуги або кваліфікована допомога цим людям не надавалася.
Водночас правопорушники забезпечували потерпілих мінімальними запасами продуктів харчування, спостерігали за потерпілими, обмежували в телефонному зв’язку з їхніми родичами. До потерпілих застосовували психологічний тиск та фізичну силу, вводячи медичні препарати, змушували їх підписувати заяви про нібито добровільне перебування у реабілітаційному центрі. Самі ж потерпілі не могли вільно покинути приміщення та територію зазначеного закладу.
Окрім того, за проведення такого псевдолікування від нарко- та алкозалежності родичі потерпілих осіб здійснювали відповідну грошову оплату.
Злочинну діяльність зазначених «добродіїв» викрито в рамках кримінального провадження, досудове розслідування у якому на цей час триває.
Правопорушникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб, здійснюване протягом тривалого часу) КК України, та судом відповідно обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту. На підозрюваних чекає покарання у виді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.
Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS
Читати інші новини







