Новини
Екологія

Вода з джерел у Славуті непридатна до вживання

У Славуті провели лабораторні дослідження якості води із природних джерел:

  1. Джерело по вул. Паперника, «Лесине джерело».
  2. Джерело по вул. Здоров’я, лісовий масив.
  3. Джерело поблизу колишнього склозаводу, «Сангушкова криниця».

Як повідомляє slavutanews.com, згідно з результатами досліджень, виявлена невідповідність води за мікробіологічними показниками з усіх перерахованих джерел, а за санітарно-хімічними (за вмістом нітратів) – джерело по вул. Паперника, «Лесине джерело».

Вода із досліджених джерел не відповідає гігієнічним вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» і не може бути використана для забезпечення питних потреб населення.

“Звертаємо увагу, що якість води з природних джерел має нестабільні показники, адже це найбільш верхні водоносні горизонти, у яких фільтрується дощова вода, талий сніг, у ці горизонти потрапляє змитий бруд який може містити бактерії, віруси, найпростіші паразити, яйця та личинки гельмінтів, хімічні сполуки, радіоактивні елементи та може сприяти виникненню гострих кишкових інфекцій та інших захворювань серед населення”, – розповіли у Славутському районному лабораторному відділенні ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Найнебезпечніша вода в джерелах з малим дебітом (дебіт – це запас води), а також у тих, де вона набирається дуже повільно, та поверхня джерела відкрита. Для таких джерел невстановлені зони санітарної охорони, в межах яких забороняється господарська діяльність.

Ці джерела офіційно не узаконені як джерела водопостачання, тобто не мають власника, який би відповідав за належний стан, облаштування та постійний контроль якості води.

 

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS