Термін експлуатації першого енергоблоку Хмельницької АЕС продовжили на 10 років | Поділля News
Новини
Суспільство

Термін експлуатації першого енергоблоку Хмельницької АЕС продовжили на 10 років

Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) затвердила висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1 Хмельницької АЕС та встановила дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблока – 13 грудня 2028 року. Відповідне рішення було прийнято 18 липня на засіданні Колегії ДІЯРУ, яке відбувалось під головуванням очільника Держатомрегулювання Григорія Плачкова та за участі президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

Виступаючи на Колегії генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко ознайомив членів Колегії із заходами з підготовки першого енергоблока до продовження експлуатації.

«На енергоблоці №1 виконано кваліфікацію обладнання на жорсткі умови експлуатації та сейсмічні впливи. Впроваджено заходи з підвищення безпеки експлуатації енергоблоку, включаючи «постфукусімські» заходи. Виконані заходи щодо усунення відхилень від вимог норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки», – зазначив, зокрема, Микола Панащенко.

Рішенням, яке було затверджено членами Колегії, Департаменту з питань безпеки ядерних установок ДІЯРУ доручено забезпечити переоформлення ліцензії на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки «Хмельницька АЕС».

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS