У поліції озвучили основні порушення виборчого законодавства на Хмельниччині | Поділля News
Новини
Суспільство

У поліції озвучили основні порушення виборчого законодавства на Хмельниччині

Виборчий процес на Хмельниччині пройшов без системних порушень – про це звітують в обласному управлінні поліції. Як зазначають у прес-службі, всі виборчі дільниці в області закрилися вчасно і без порушень. За час голосування до підрозділів поліції Хмельницької області надійшло 10 звернень про ймовірні порушення виборчого законодавства.

Як розповів заступник начальника ГУНП Валентин Білянський, з усіх зареєстрованих звернень 5 стосувалися невчасного зняття передвиборчої агітації у громадських місцях. У зв’язку з цим складено 2 адміністративні протоколи на керівників комунальних підприємств органів місцевого самоврядування за порушення правил благоустрою.

Також на дільниці в Ізяславі був зафіксований факт дрібного хуліганства, вчиненого особою у нетверезому стані. На порушника склали два адміністративних протоколи за появу у громадському місці у п’яному вигляді та дрібне хуліганство. 

Ще одне повідомлення стосувалося видачі на сільській дільниці бюлетеня для голосування без паспорта.

Крім того, поліцейські перевірили інформацію Громадянської мережі «ОПОРА» про те, що на одній із виборчих дільниць члени комісії з порушенням процедури перенесли бюлетені в кімнату для голосування.

“Також у Хмельницькому перед самим відкриттям виборчих дільниць мав місце випадок, коли члени комісії не впустили на дільницю міжнародних спостерігачів. На місце одразу прибули представники окружної виборчої комісії, пояснили своїм колегам нюанси виборчого законодавства, після чого ситуацію було вичерпано”, – розповіли у поліції.

Буквально за кілька хвилин до завершення голосування на лінію 102 надійшло повідомлення про словесний конфлікт між одним із кандидатів в народні депутати та громадянином. За даним фактом наразі проводиться перевірка.

“Жодних системних правопорушень, які могли б вплинути на результати голосування, на Хмельниччині у день виборів зафіксовано не було”, – резюмують правоохоронці.

Читайте також: Судовий позов, голосування без паспорта та інші порушення: як почалися вибори на Хмельниччині

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS