Новини
Суспільство

Адмінреформа “Слуги народу”: замість РДА на Хмельниччині можуть утворити префектури

Партія “Слуга народу” планує провести реформу адміністративного устрою України, замінивши державні адміністрації префектурами. Про це заявив голова виборчого штабу партії Олександр Корнієнко в інтерв’ю LB.ua.

За його словами, реформа передбачає “збільшення повноважень влади місцевого рівня і зменшення ролі таких елементів, як держадміністрації”.

РДА, за словами Корнієнка, замінять префектури, “які будуть слідкувати за законністю рішень місцевих рад”.

“Це не нова ідея – їй майже п’ять років… При такій моделі потужний районний рівень не сильно потрібен, тому мова йде про укрупнення районів, якими опікуватиметься префект“, – сказав партієць.

За його словами, планується залишити 100 районів.

Нагадаємо, подібну реформу планував і уряд Володимир Гройсмана. За планом, вся Україна до 2020 року має складатися з об’єднаних територіальних громад, при цьому шляхом укрупнення має бути створено близько ста районів. Якщо нині у Хмельницькій області нараховується 20 районів, то після завершення реформи децентралізації має стати лише три — Хмельницький, Кам’янець-Подільський і Шепетівський. Фактично їх мають сформувати на базі госпітальних округів, утворених під час медичної реформи. 

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS