Новини
Суспільство

Останній шанс для євробляхерів: яких змін чекати хмельницьким водіям у серпні

В Україні, починаючи з 24 серпня, вступають в силу нові штрафи за перевищення терміну перебування нерозмитнених авто на території держави, розповів співзасновник ГО “Доступне авто” Михайло Катрук.

Як змінилися правила розмитнення євроблях?

Ні, не змінилися з того моменту, з того часу, як їх прийняли. Законом було встановлено пільговий період, на півроку: це була 50% – знижка на акциз. Тоді вартість розмитнення була дешевше. Далі розмитнення відбуватиметься за загальними правилами.

За законодавством – спочатку вступив в силу закон про розмитнення, через півроку — закон про штрафи. У травні минуло півроку, і повинні були вступити в дію нові штрафи. Однак Верховна Рада в останній момент прийняв рішення про відтермінування дії цих штрафів на 3 місяці. І з 24 серпня вступають в силу нові штрафи. А система розмитнення залишається така ж, як була.

Можна їздити в Україну на євробляхах?

Так. Загальний спосіб їзди на єврономері — це транзит. Його ніхто не відміняв. Як пояснюють у ДФС, тимчасово ввезти авто можна на період до 1 року. Умови: письмове зобов’язання про зворотне вивезення, письмове декларування, сплата всіх митних платежів при імпорті таких транспортних засобів.

Також дозволяється тимчасове ввезення авто без реєстрації до 10 діб. Умова: це відбувається під заставу. На кордоні власник авто залишає заставу у розмірі вартості розмитнення, заїжджає в Україну на термін до 10 днів. І коли перетинає кордон назад — звертається в українську митницю про повернення грошової застави.

Що зміниться в серпні?

Зміни в серпні стосуються виключно штрафів за перевищення терміну перебування нерозмитнених автомобілів на території України та інших пов’язаних з цим порушень. Від попередніх штрафів нові відрізняються двома принциповими речами. Перший — сума штрафів. З серпня вона   космічна:

– 17 000 гривень штрафу — за перевищення від 10 до 20 діб;

– 85 000 гривень — за перевищення від 20 до 30 діб;

– 170000 гривень або конфіскація ТЗ — за перевищення більш ніж на 30 діб.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS