Новини
Події

На Хмельниччині “прикрили” 5 підпільних алкоцехів

За час проведення  операції «Акциз-2019» податкова міліція Хмельниччини припинила діяльність 5 підпільних алкоцехів. Про це повідомляє прес-служба установи.

Як зазначається, з незаконного обігу вилучили понад 3,5 тисячі літрів спирту на суму 6,8 мільйонів гривень, алкогольних напоїв у кількості майже 3 тисячі літрів на суму 2,8 мільйона гривень, 45400 пачок цигарок на суму 1,7 мільйона гривень та 175 кг тютюнової сировини на суму 534 тисячі гривень. Також розпочато провадження по 15-ти кримінальних правопорушеннях, більшість з яких – за ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Зокрема, на початку року оперативники в межах досудового розслідування встановили факт масового незаконного виробництва горілки та коньяку, яке організували кілька мешканців Хмельниччини. Реалізували вони свою продукцію з застосуванням мобільних додатків типу «Viber» та «WatsApp» та відправляли покупцям через відділення поштового зв’язку. 

У травні було припинено підпільне виробництво горілки, організоване мешканцем обласного центру. Він також розливав виготовлену ним небезпечну алкогольну рідину у ПЕТ-пляшки різної ємності. До того ж у цеху вилучено 108 пачок сигарет, оцінених у 5,4 тисячі гривень, без марок акцизного збору.

Одразу два випадки масового незаконного виробництва алкоголю виявлено податківцями у червні. 

У першому випадку мешканець області торгував фейковим товаром через інтернет-сайт та за допомогою розсилки через «Viber». В іншому випадку до викриття нелегального виробництва алкоголю мешканцем Вінниччини були залучені крім податкових оперативників ще й органи СБУ, ДПСУ та Генеральної прокуратури. Адже в даному випадку підроблявся елітний алкоголь, який також реалізовувався через інтернет-майданчики та за допомогою мобільних месенджерів. У ході обшуків було вилучено понад 1000 літрів спирту, що був основою для виробництва брендованого «сурогату» та понад 2000 літрів готової продукції, розлитої в упаковки типу «Bag-in-box». 

Уже у серпні завдяки співпраці управлінням Служби безпеки, управлінням з викриття економічних злочинів та прокуратурою області ліквідоване підпільне виробництво алкогольного фальсифікату, вилучено «продукції» майже на 1 мільйон гривень і таким чином попереджено загрозу отруєння контрафактним алкоголем.

Як зазначають експерти, тіньові злочинні схеми, пов`язані з постачанням неякісної продукції до закладів торгівлі та громадського харчування, а також нелегальне виробництво та розповсюдження контрафактної підакцизної продукції ставить під загрозу здоров‘я та життя громадян, на кажучи вже про нездорову конкуренцію і несплату акцизного податку. 

Наразі оперативники у рамках операції «Акциз – 2019» спільно зі своїми колегами з інших областей здійснюють активний моніторинг інтернет-сайтів та розсилань з мобільних месенджерів, через які може здійснюватись незаконний продаж підакцизної продукції, та продовжують роботу з її виявлення та вилучення.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS