Новини
Суспільство

Оприлюднили проєкт нового адміністративно-територіального устрою Хмельницької області

Замість 465 маленьких районів в Україні мають бути 100 великих районів, з населенням не менше, ніж 150 тисяч людей. Про це в інтерв’ю ІА «Укрінформ» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. 

Згідно з оприлюдненим проєктом, на Хмельниччині мають залишити 3 райони: Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівський і 44 об’єднаних територіальних громади.

«Це дасть можливість створити дуже класний менеджмент на субрегіональному рівні.  Бо у нас зараз 48 тисяч чиновників, які працюють в різних адміністраціях, в районних і обласних, отримують в загальній цифрі 6 млрд заробітної плати… І скаржаться, що у них невелика заробітна плата. Ми пропонуємо зменшити кількість адміністративного персоналу, з тим, щоб частину повноважень позабирали об’єднані громади, які вже мають і свої виконкоми, і свій адміністративний персонал. І таким чином, підвищити в рази якість менеджменту, мотивуючи збільшенням зарплати. Але хотілося б, аби це були не райдержадміністрації, а префектури, які мають наглядові та контрольні функції, і не мають доступу до грошей», — зазначив Геннадій Зубко.

Геннадій Зубко наголосив, що важливо також передати розпорядження земельними ресурсами на місцевий рівень для того, щоб у держави забрати, нарешті, корупційний геокадастр, який, з одного боку, контролює землю, з іншого боку – роздає землю. Передаючи повноваження на місцевий рівень, контроль залишиться за державою.

«Нам потрібно ухвалювати закон щодо планування територій. Бо для того, щоб дати їм можливість розпоряджатися земельними ресурсами, громади потрібно зобов’язати планувати свою територію, щоб кожний інвестор бачив, скільки є землі, якої землі, скільки є соціальних об’єктів, де він може розмітити свій бізнес, які галузі саме в цій громаді можуть розвиватись», — розповів Зубко.

Як зазначається, зміни до нинішнього адмінтерустрою прийматиме вже і новий парламент і новий Кабінет міністрів.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS