Новини
Суспільство

Кінопоказ та еко брейн-ринг влаштують хмельничанам просто неба

Всіх містян, яким небайдуже майбутнє планети, що зазнає дедалі глобальніших кліматичних змін, запрошують завітати сьогодні, 16 серпня, у Молодіжний парк Хмельницького на екологічний вечір.

Організатори пропонують хмельничанам взяти участь в еко брейн-рингу та долучитися до перегляду фільму «Гірська жінка на війні» просто неба. Інтелектуальні змагання брейн-ринг стартують о 19.00, а кінопоказ – о 21.00.

До участі в брейн-рингу запрошуються місцеві організації, ініціативи та установи, які зможуть командно позмагатися за літній кубок. Тематика брейн-рингу: екологія, зміна клімату, відновлювана енергетика та сміття.

Кліматична точка розпочне роботу о 19:00. Тут хмельничани можуть дізнатися більше про зміну клімату, особливості відновлюваної енергетики, енергоефективність тощо. Також усі бажаючі зможуть підписати петицію до політиків з проханням відстоювати питання протидії зміні клімату завдяки лобіюванню заходів з енергоефективності, екологічного транспорту, впровадженню відновлюваних джерел енергії в Україні. Більше про петицію тут.

Світова прем’єра трагікомедії «Гірська жінка на війні» (2018 рік) режисера Бенедикта Ерлінґссона пройшла в рамках «Тижня критики» Канського кінофестивалю, де фільм отримав три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d’Or, символічну нагороду від асоціації залізничників-кінематографістів. У фільмі звучить українська музика – спеціально для стрічки були адаптовані тексти пісень. Зйомки тривали 8 тижнів, вони охопили різні локації в Ісландії та Україні. Фільм про Хатлу – незалежну жінку, диригентку хору та еко-активістку з позивним “Горянка”, яка бореться з корпораціями алюмінієвої промисловості, що забруднюють навколишнє середовище. Вона йде на великі ризики заради захисту екології, але все змінюється, коли стає відомо, що її заявку на усиновлення нарешті схвалено, й на неї чекає маленька дівчинка в Україні.

Мета заходу – інформування хмельничан про особливості зміни клімату та як кожен може долучитись до її протидії на локальному рівні.

Організаторами виступають Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, Хмельницький енергетичний кластер спільно із консорціумом інших ініціатив в рамках програми кліматичного лідерства «Активуй Енергію» за підтримки кліматичної організації 350.org та Solar Media Entertainment.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS