Новини
Інфраструктура

У Нетішині встановлюють контейнери для збору пет-пляшок

Протягом двох тижнів у висотній житловій забудові Нетішина встановлять 50 контейнерів для збору пет-пляшок. Завозить їх у місто рівненський підприємець. Якщо виникне потреба, кількість їх збільшиться. Вивозитимуть пет-пляшки двічі або тричі на тиждень, в залежності від потреби, повідомляють у відділі з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

У подальшому, окрім пет-пляшок, в місті планують окремо збирати ще скло та папір – міська влада має намір започаткувати сортування сміття в більш широкому аспекті. Є у міської влади задум, як для цього стимулювати нетішинців. Як розповів міський голова Олександр Супрунюк, підприємцю пропонують на території «піонерки» облаштувати базу для виробничих потреб. 

Донедавна у місті сортуванням сміття на полігоні твердих побутових відходів та збором пет-пляшок у контейнери займались два підприємці: рівненчанин Петро Внук та нетішинець Андрій Соловйов. Останній декілька днів тому забрав свої контейнери з території Нетішина, мотивуючи це неприбутковістю. Він декілька років співпрацював з КП «ЖКО» – був укладений відповідний договір про надання йому дозволу сортування сміття на полігоні твердих побутових відходів, а по всьому місту були розставлені контейнери для збору пет-пляшки. Днями договір між Андрієм Соловйовим та КП НМР «ЖКО» був розірваний. 

«Ми йому дозволили працювати на сміттєзвалищі, а він, поставивши у місті контейнери, не сплачував за земельні ділянки, на яких вони були встановлені. Нині ціна на таку сировину впала, а підприємець, порахувавши, що має невеликий прибуток від такого бізнесу, запропонував міській владі його компенсувати. Вибачте, але ми не повинні і не будемо забезпечувати прибуток підприємцю з міського бюджету», – зауважив Олександр Супрунюк.

На умовах, коли не сплачуватиметься податок за використання земельної ділянки, на якій буде встановлено контейнер для збору пет-пляшок, працюватиме в місті і рівненський підприємець. Єдине про що просять нетішинців: правильно використовувати контейнери, вкидаючи в них тільки пет-пляшки та жестяні банки (з-під пива та ін.).

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS