Новини
Суспільство

На Хмельниччині історичну знахідку часів козацької доби продали на металобрухт

У Полонному історичну знахідку продали на металобрухт за тисячу гривень. Про це йдеться на сторінці “Сьогодення громади. Полонне” у Фейсбуці.

Як розповідається, під час риття траншеї під водогін на вулиці Н.С. Говорун працівники підрядної фірми виявили частину гармати, орієнтовно часів козацької доби. Метикуваті робітники дістали цю гармату і відвезли на пункт прийому металобрухту. 

Як виявилося потім, вага знахідки становить 260 кілограмів, у пункті її оцінили в тисячу гривень. 

Слідом за спритними ділками до місця складування металобрухту терміново приїхала начальниця відділу культури та туризму Тетяна Ярославська разом із поліцією, щоб забрати назад знахідку. Проте власник пункту її не віддав, мотивуючи тим, що він заплатив свої гроші та поверне гармату тільки тоді, коли отримає назад кошти.

Дізнавшись про прикрий випадок, небайдужі полончани, які цінують і плекають історію свого міста, зібрали кошти і викупили вагому знахідку. Її забрали і доставили до Полонського історичного музею, де вона буде досліджена і стане ще одним виставковим матеріалом у музейній колекції. При попередньому огляді зафіксовано, що це тильник гармати довжиною 54 см, ширина стінки — 6 см. Діаметр орієнтованого ядра — 250 мм.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS