Новини
Події

Через нашестя гусені на Хмельниччині вводять карантин

Хмельниччину атакує гусінь: найбільше від шкідника, що швидко об’їдає дерева, нині потерпає місто Старокостянтинів, інформує “Є”.

Як розповіли виданню у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, така проблема спостерігається й у деяких інших районах. Зокрема, про те, що від небезпечного шкідника потерпає рослинність, пишуть в соцмережах і мешканці Городоччини.

«Накладаємо карантинні обмеження на усе місто Старокостянтинів. Це площа 4 тисячі гектарів. Щодо Городка, то там також будемо залучати для обстеження спеціалістів. Важливо, щоб люди повідомляли службу одразу, щойно виявляють шкідника, адже він швидко розмножується. І найчастіше його виявляють саме в приватних домогосподарствах», – розповіла Віра Моташко, начальниця відділу карантину рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Ненажерлива гусінь – це американський білий метелик. Він пошкоджує понад 300 видів рослин, серед яких і яблуні, груші, сливи, об’їдаючи листя та утворюючи гнізда з павутини. Особливо полюбляє гусінь горіхи та клени.

Як зазначає фахівчиня, у населеному пункті, де це явище спостерігається масово, обробляти усе «хімією» небезпечно для здоров’я людей. Тому уражені гніздами гусені гілки рекомендується зрізати і спалювати і спеціально відведених місцях. В жодному випадку цього не варто робити на подвір’ї. 

На час карантинних обмежень спеціалісти служби проводять роз’яснювальну роботу серед населення, якими саме засобами ефективно боротися зі шкідником.

Минулого року через нашестя гусені американського білого метелика карантинні заходи вводили в селі Гвардійське Хмельницького району, місті Волочиськ та частині придорожньої смуги в напрямку Тернопільщини, а також в деяких населених пунктах на Теофіпольщині.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS