Новини
Суспільство

Фігури Миколи Мазура у хмельницькому парку відреставрували за понад 65 тисяч гривень

У хмельницькому парку імені Михайла Чекмана відреставрували частину фігур, які належать до ігрового комплексу «Автомістечко». Відповідні фото опубліковані на сторінці комунального підприємства у Фейсбуці.

Відремонтовані фігури вже знову на своїх місцях. Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради заплатило підряднику за виконання реставраційних робіт 65 тисяч 319 гривень. Підприємцю, який взявся за відновлення металевих фігур Миколи Мазура, знадобився тиждень, інформує “Є”.

«У планах відреставрувати усі фігури Миколи Мазура, які є в місті. Минулого року був відновлений «Космодром». Навесні ми взялися за дві скульптури, що у сквері Шевченка. Зараз хочемо відновити ігровий комплекс «Автомістечко», що у парку Чекмана. Половину фігур сьогодні вже встановили на місце. Вони знову стали привабливими і яскравими», – розповів начальник міського управління ЖКГ Василь Новачок.

За умови виділення коштів комунальники планують відреставрувати ще 6 фігур з цього комплексу. Для цього потрібно ще близько 70 тисяч гривень.

Нагадаємо, Микола Мазур – хмельницький художник-монументаліст, скульптор, живописець. Унікальність його скульптур у тому, що вони виконані з металобрухту. Барвисті композиції викликають подив, навіть захоплення тим, як труби, колеса, пружини, поршні, підшипники, баки, резервуари, зношені автодвигуни продовжують жити в іншій якості.

Публікації про твори з металобрухту Миколи Мазура обійшли всю Європу, а в далекій Якутії вони настільки сподобались, що скульптора було запрошено до створення подібного саду, дитячих майданчиків із чудернацькими  іграшками, вовків, коней та інших оригінальних металевих скульптур, які він протягом 1994 року виконав у якутському місті Мирному (Росія).

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS