Новини
Політика

Привид кнопкодавства знову заблукав по Верховній Раді

Громадський рух ЧЕСНО повідомив про іще один факт кнопкодавства у новообраній Верховній Раді України, що стався 3 вересня. Цього разу ст. 84 Конституції порушив народний депутат від «Слуги народу».

Про перший зафіксований факт неособистого голосування у парламенті 9-го скликання Рух ЧЕСНО повідомив 10 вересня: Конституцію порушив позафракційний нардеп, мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов. Проте, як з’ясувалося згодом, перше кнопкодавство у новій ВРУ сталося тижнем раніше. Порушником виявився нардеп від «Слуги народу», мажоритарник з округу №156 на Рівненщині Сергій Литвиненко. Він кнопкодавив, найімовірніше, за іншого «слугу»-мажоритарника — Олександра Скічка (округ №197, Черкащина). Офіційно це місце закріплене за Скічком, проте існує ймовірність, що у слоті його пульта могла перебувати картка іншого депутата.

Факт порушення Конституції, який був зафіксований завдяки трансляції «Радіо Свобода», мав місце 3 вересня о 17:52, під час голосування за включення до порядку денного сесії законопроекту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції та його направлення до Конституційного суду.

На відеозаписі чоловік у другому ряду третього сектора тисне кнопку на місці сусіда праворуч від себе. За декілька секунд до голосування він озирається назад, ніби шукає свого відсутнього колегу.

Обличчя нардепа-порушника відео не дає, але зі схеми розміщення фракцій і груп у сесійній залі ВРУ 9-го скликання відомо, що місце кнопкодава закріплене за Сергієм Литвиненком, а депутат праворуч від нього, який був відсутній, — Олександр Скічко.

Примітно, що того ж дня, 3 вересня, вже після кнопкодавства Литвиненко опублікував пост у Facebook, де наголосив, що «Слуга народу» запровадить позбавлення нардепа мандата за кнопкодавство.

Нагадаємо, що всі кандидати від «Слуги народу» напередодні виборів підписали меморандум, у якому пообіцяли не кнопкодавити, не передавати та не приймати від колег картку для голосування.

Вчора, 11 вересня, голова ВРУ Дмитро Разумков відреагував на факт кнопкодавства Олександра Ковальова, про який повідомив Рух ЧЕСНО. Спікер назвав дії мажоритарника «неприпустимими» та висловив сподівання, що після ухвалення необхідних законів це явище зникне з парламенту.

 

Автор: Тетяна Правдива

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS