Новини
ДТП

Хмельницький суд пом’якшив покарання винуватцю смертельної ДТП

Хмельницький апеляційний суд пом’якшив покарання винуватцю смертельної ДТП, що сталась у травні у Шепетівці. Водій отримав замість п’яти – три роки позбавлення волі, повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Як зазначається, за вироком суду першої інстанції, 20 травня 2018 року у Шепетівці апелянт-водій, не маючи посвідчення на право керувати транспортним засобом відповідної категорії, їхав за кермом мотоцикла з несправними гальмами, а на задньому сидінні віз пасажира без мотошолома. І коли водій авта, що рухалося попереду в попутному напрямку, зупинився, аби пропустити зустрічний транспорт і повернути ліворуч, водій мотоцикла, порушивши правила дорожнього руху, не встиг вчасно зменшити швидкість, намагався обігнати автомобіль зліва, як наслідок, зіткнувся з ним. Аварія стала летальною для пасажира мотоциклу.

“Водія Шепетіський міськрайонний суд визнав винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого (частина 2 статті 286 Кримінального кодексу України) та засудив до 5 років позбавлення волі”, – повідомляє прес-служба суду.

Обвинувачений і захисник вирок оскаржили. В апеляційному суді чоловік вину визнав лише у керуванні без водійських прав, перевезенні пасажира без мотошолома та створенні аварійної ситуації. Запевнив, що водій попутного автомобіля несподівано почав повертати ліворуч, без увімкненого покажчика повороту, створив небезпеку для руху мотоцикліста, тому у ДТП винен водій авта, а не він.

В апеляційній скарзі обвинувачений просив вирок скасувати і закрити кримінальне провадження. Вважає, що достатніх доказів його вини суд не встановив, судовий розгляд був неповний, а висновки суду не відповідають фактичним обставинам кримінального провадження.

На думку колегії суддів апеляційного суду, Шепетівський міськрайонний суд усім зібраним доказам дав належну оцінку, ретельно дослідив показання свідків, правильно визнав їх достовірними, оскільки вони узгоджуються між собою та підтверджуються іншими доказами у справі й правильно кваліфікував дії обвинуваченого за частиною 2 статті 286 КК України.  Разом із тим, дійшла висновку, що вирок суду в частині призначенні покарання слід змінити.

«Так, при призначенні покарання, суд апеляційної інстанції враховує, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, наслідки, що настали, особу обвинуваченого, його позитивну характеристику, думку потерпілої, яка просить пом`якшити обвинуваченому покарання, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують його покарання, а також і те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, вчинив тяжкий необережний злочин. За таких обставин, колегія суддів, вважає, що обвинуваченому слід пом`якшити покарання не змінюючи його виду», – ідеться в ухвалі Хмельницького апеляційного суду.

Суд ухвалив апеляційні скарги обвинуваченого та його захисника задовольнити частково і пом’якшити покарання обвинуваченому за ч.2 ст.286 КК України до трьох років позбавлення волі.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS