Новини
Новини ОТГ

На Дунаєвеччині зводять і оснащують сімейні молочні ферми

Попри те, що більшість сільських жителів України має корів, а вітчизняний ринок щосезону відчуває дефіцит молока, зробити цей продукт основним джерелом своїх прибутків селянину не під силу.

Традиційно національні виробники закуповують в населення молоко за найнижчими цінами. До того ж запитання викликають якість та об’єм продукта. Адже якщо селянин має двох корів, що сьогодні вже рідкість, він не в змозі забезпечити достатній об’єм сировини для переробника. Не може він  забезпечити й належної якості без доїльних апаратів та систем одночасного охолодження молока. Але молочним заводам потрібна саме якість, адже стандарти й вимоги постійно зростають. І звісно, заводу економічно доцільніше приїхати на ферму й забрати одразу 10 т молока першого чи вищого гатунку, ніж збирати молоко сумнівної якості по дворах.

Тому сьогодні набуває актуальності створення молочних кооперативів. Маючи статус кооператива, селяни можуть розпочати переговори з молокопереробними підприємствами про надання всього потрібного обладнання в безоплатну оренду. Багато програм допомоги молочним кооперативам вже запроваджено деякими національними виробниками. Окрім цього, можна шукати цільової допомоги з боку держави й міжнародних донорів. Головне –виявити бажання та чітку мету.

Зважаючи на це, на території Дунаєвецької міської громади за сприяння міського голови та фінансової підтримки Товариства з обмеженою відповідальністю «УкрМілкІнвест» розпочалась реалізація проекту «Сімейна молочна ферма: власний добробут та місцевий економічний розвиток». Результатом цього є зведення трьох сучасних, технічно оснащених сімейних молочних ферм у селах Гірчична, Дем’янківці та Чимбарівка на 16 голів великої рогатої худоби кожна.

Отож незабаром на території громади розвиватимуться приватні молочні ферми, які створені й працють за сучасними європейськими стандартами.

 

Автор: Тетяна Правдива

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS