Новини
Суспільство

Прокуратура Хмельниччини домоглася збільшення орендних платежів на 1,3 млн гривень

Завдяки спільній роботі прокуратури області та місцевих прокуратур були виявлені численні факти використання земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності за заниженими розмірами орендної плати.
Загалом виявлено 225 чинних договорів оренди земель державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення загальною площею 8565 га, що розташовані за межами населених пунктів, де розмір нормативної грошової оцінки земельних ділянок, визначений у договорах оренди земель, не відповідає даним порталу всеукраїнської нормативної грошової оцінки. Як наслідок – бюджети територіальних громад недоотримують значні кошти.

«Сьогодні завдяки вжитим на вимоги органів прокуратури заходам, спрямованим на досудове врегулювання таких спорів, орендодавцями 921 га землі у добровільному порядку збільшено щорічний розмір орендних платежів на 1,3 млн грн», – повідомив начальник управління представництва інтересів держави в суді прокуратури області Андрій Гаврилик.

Окрім цього, прокурорами забезпечено ініціювання органами державної влади та місцевого самоврядування досудового врегулювання спорів за усіма іншими договорами оренди землі із вказаними порушеннями.
За умови нездійснення судового захисту інтересів держави уповноваженими органами влади у випадках добровільного не усунення порушень орендарями такий захист здійснюватиметься органами прокуратури.

 

Автор: Тетяна Правдива

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS