Новини
Екологія

Рибпатрульні Хмельниччини вилучили 27 кілограмів незаконно добутої риби

Хмельницький рибоохоронний патруль викрив два грубих порушення правил рибальства впродовж доби.

Близько 21 години 15 жовтня інспектори викрили місцевого мешканця, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – хваткою. Інцидент стався на р. Плоска, у межах с. Волиця Хмельницького району. Порушник виловив 45 сріблястих карасів. Збитки, завдані водним біоресурсам, становлять 765 грн.

Складено адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Заборонене знаряддя лову (хватку) та незаконно добуті водні біоресурси вилучено. Матеріали справи готуються для передачі до районного суду за місцем скоєння правопорушення.

О 4 годині 16 жовтня рейдова група зафіксувала аналогічне порушення. Випадок стався на р. Збруч, поблизу с. Вочківці Волочиського району. У громадянина вилучено три сітки та водні біоресурси (51 сріблястий карась, 6 пліток,  по одному окуню та коропу). Завдано збитків у розмірі 1 700 грн.

Адмінсправу за ч. 4 ст. 85 КУпАП буде направлено до Волочиського районного суду Хмельницької області для притягнення особи до відповідальності.

В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (068) 384-98-10. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація: Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр ляща становить 170 грн, товстолоба – 255 грн.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS