На заводі в Красилові виготовляють штурмові гвинтівки для спецпідрозділів ЗСУ | Поділля News
Новини
Суспільство

На заводі в Красилові виготовляють штурмові гвинтівки для спецпідрозділів ЗСУ

Українська штурмова гвинтівка “Малюк”, яку виготовляють на Хмельниччині, випередила за всіма показниками радянський аналог – автомат Калашникова. ЗСУ вже придбали кілька тисяч одиниць. Короткими автоматами озброїли насамперед спецпідрозділи. Про це йдеться у сюжеті «2+2».

«Штурмова гвинтівка не боїться води та стріляє у багнюці. Розробили зброю українські конструктори ще у 2005 році, але зібрали перший зразок лише 2014. Зробила це приватна компанія на базі заводу у Красилові. На заводі до того часу активно випускали ракетні тримачі для винищувачів. Продукція найбільше цікавила лише одну країну – Росію. З початком війни на сході тут почали переоснащення – замість тримачів вирішили збирати стрілецьку зброю. «Малюк» запустили в серійне виробництво».

Ще одна назва автомату «Вулкан». Спочатку це була модернізована версія Калашникова. Згодом повністю відійшли від такого методу і тепер жодної деталі немає від нього. Загалом за чотири роки красилівські конструктори випустили три модифікації «Малюка». Остання версія активно тестується.

«Автомат комплектований коліматорним прицілом, механічним прицілом, калібр звичний – 5,45 та 7,62. Темп стрільби значно вищий – 700 пострілів за хвилину. На красилівському заводі готові повністю озброїти наше військо, але на наступний рік від Генштабу поки замовлень немає», – зазначають у сюжеті.

Попри це, завод підписав контракт на декілька мільйонів гривень з Індонезією. Азіатська країна планує повністю озброїти свою армію українськими автоматами.

Держпідприємство “Шепетівський ремонтний завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, розпочав серійне виробництво передових реактивних систем залпового вогню “Верба” та пускової установки для “Вільхи”. 

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter