На Хмельницькій АЕС планують співпрацювати з французами | Поділля News
Новини
Події

На Хмельницькій АЕС планують співпрацювати з французами

19 листопада на Хмельницькій АЕС відбулась технічна нарада з обговорення питань співробітництва між французькою компанією Framatome та Хмельницькою АЕС.

Делегацію гостей представляли віце-президент з розвитку бізнесу для ВВЕР компанії Framatome Мірей Олів’є, експерт з управління довготривалою експлуатацією компанії Framatome Рауль Латор, директор представництва Framatome в Україні Сергій Корольов, заступник директора з інформаційних технологій НПО «Проматом» Володимир Кулічкін. Учасниками наради від Хмельницької АЕС були заступник головного інженера з ремонту Віктор Лисенко, начальник служби надійності, ресурсу і продовження експлуатації Євгеній Мелешко, начальник відділу планування і проведення ремонту Іван Микитенко, начальник відділу міжнародної співпраці і технічної допомоги Владислав Коренюк, спеціалісти підрозділів електростанці.

На початку зустрічі заступник головного інженера з ремонту Віктор Лисенко дав коротку характеристику технологічних процесів на Хмельницькій АЕС, де перший енергоблок перебуває у стадії ремонтної кампанії, а другий, після чергового планово-попереджувального ремонту, підключений до загальнодержавної електромережі.

Експерт з управління довготривалою експлуатацією компанії Framatome Рауль Латор розповів про низку нарад з представниками ДП «НАЕК»Енергоатом», під час яких був зроблений висновок, що деяка продукція компанії Framatome може бути корисною для українських АЕС, зокрема, і ХАЕС. Зараз ретельно вивчаються ці потреби. Важливим також є детальне ознайомлення із продукцією, яка стане важливою для підвищення безпеки діючих енергоблоків. Це, насамперед, стосується управління довгостроковою експлуатацією (використання досвіду і продуктів компанії Framatome для управління старінням і оптимізацією ремонту).

Під час наради іноземні гості цікавились  питаннями розробки та впровадження стратегії технічного обслуговування, орієнтованої на надійність. Саме за таким напрямом кілька років тому Хмельницьку АЕС обрано в якості пілотної станції для проекту. Це дасть можливість в подальшому його поширити на всі АЕС України.

За словами фахівців,  вдосконалена стратегія технічного обслуговування сприятиме

  • визначенню оптимального режиму ремонту;
  • підвищенню надійності обладнання станції;
  • запобіганню відмов конструкцій, систем і елементів, важливих для безпеки;
  • зниженню необґрунтованих дозових навантажень на ремонтний персонал станції.

В комплексі, всі заходи направлені на підвищення ядерної безпеки на АЕС України. Крім цього, реалізація нового проекту дозволить спрямувати роботу АЕС на запобігання збоїв в роботі обладнання і оптимізацію технічного обслуговування. Під час проведення ремонтних робіт, головна увага буде приділятися профілактичним заходам, розробленим на підставі даних прогнозування відмов та їх наслідків для функціонування відповідних систем. Впровадження більш ефективних методик технічного обслуговування дозволить зменшити кількість випадків відмов обладнання під час експлуатації. Таке технічне обслуговування підвищить безвідмовність і надійність обладнання, а також в цілому стан ядерної безпеки на атомних електростанціях.

Читайте також: У Нетішині оновлюють пам’ятник жертвам Голодомору

 

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм, у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter