Новини
Увага!

За зимову риболовлю мешканців Хмельниччини можуть оштрафувати

Хмельницький рибоохоронний патруль видав наказ про заборону лову водних біоресурсів у зимувальних ямах. Заборона розпочинається першого листопада і триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2020 року. Щоб рибалки могли з легкістю визначити заборонені ділянки для лову – працівники Управління Держрибагентства у Хмельницькій області розробили інтерактивну карту зимувальних ям.

В зимовий період діють певні обмеження на вилов водних біоресурсів. Дозволяється рибалити поза межами зимувальних ям та вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять одиниць на одного рибалку. А на водоймах, де впроваджене платне рибальство – не більше десяти гачків на одну особу.

Забороняється пересування плавзасобів, за винятком спеціально обладнаних льодових трас, а також плавзасобів органів рибоохорони.

За недотримання вищевказаних норм передбачена адмінвідповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховується збитки за кожну виловлену рибину, наприклад: судака звичайного – 510 грн, сома — 425 грн, форелі — 340 грн, щуки — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, білизни (жереха) — 255 грн, рибця звичайного — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирки — 34 грн, карася сріблястого – 17 грн тощо.

«Звертаюсь до рибалок та всіх свідомих громадян з проханням повідомляти про виявлені випадки браконьєрства в області за телефоном «гарячої лінії» патруля: (068) 384-98-10. Вчасно надана правдива інформація не раз допомагала інспекторам не тільки затримувати порушників, а й запобігати порушенням», – повідомив в.о. керівника Хмельницького рибоохоронного патруля Олег Атаманчук.

Також зимова риболовля потребує дотримання правил безпеки:

  • не пробивайте поруч багато лунок;
  • не збирайтеся великими групами на одному місці;
  • не пробивайте лунки на переправах;
  • не ловіть рибу занадто далеко від берега;
  • завжди майте під рукою міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів;
  • тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Читайте також: У кар’єр «Чиста вода» на Хмельниччині вселять понад 9 тисяч мальків риби

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter