Новини
Політика

Назвали нардепів від Хмельниччини, які в січні жодного разу не голосували

Комітет виборців проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради в січні. За даними КВУ, 42 народні депутати взяли участь у менше, ніж 50% голосувань Ради. Із них 11 не проголосували жодного разу за місяць.

Серед депутатів, які не голосували в січні, – народні депутати від Хмельниччини Олександр Герега і Віктор Бондар (група «За майбутнє»).

Також це Микола Люшняк (група «Довіра»), Юрій Солод (ОПЗЖ), Микола Кучер (група «За майбутнє»), Владислав Бородін («Слуга Народу»), Руслан Горбенко («Слуга Народу»), Роман Костенко («Голос»), Анжеліка Лабунська («Батьківщина»), Вадим Столар (ОПЗЖ), Любов Шпак («Слуга Народу»).

Частина депутатів не голосували, хоч і були зареєстровані в Раді, інші ж депутати зареєстровані на засіданнях не були. Зокрема, це В. Бородін, Р. Горбенко, Р. Костенко, А. Лабунська, В. Столар та Л. Шпак. Причини їх відсутності на засіданнях Ради на веб-сайті Верховної Ради не вказані. Також КВУ не враховував депутатів, щодо яких наявна інформація в ЗМІ про те, що вони хворіли чи пропустили засідання з інших об’єктивних причин.

«У січні показники голосувань народних депутатів суттєво знизилися. Так, якщо в грудні було лише 3 народні депутати, які не проголосували жодного разу за місяць, в листопаді – 4, то в січні – відразу 11 депутатів. Однак це цілком відповідає існуючим тенденціям, коли в січні показники відвідування та голосувань депутатів в Раді вже звично є нижчими, аніж в інші періоди», – пояснив голова КВУ Олексій Кошель.

З іншого боку є 9 депутатів, які взяли участь в усіх голосуваннях Ради. Це Софія Федина («Європейська солідарність»), Олександр Літвінов («Слуга Народу»), Богдан Кицак («Слуга Народу»), Володимир Ватрас («Слуга Народу»), Олег Воронько («Слуга Народу»), М. Заремський («Слуга Народу»), Олена Криворучкіна («Слуга Народу»), Сергій Алєксєєв («Європейська солідарність») та Руслан Князевич («Європейська солідарність»).

Всього в січні відбулося шість пленарних засідань Ради, на яких було проведено 299 голосувань. За цей час депутати прийняли за основу закони про службу зовнішньої розвідки та про легалізацію азартних ігор, а також в цілому було прийнято закон про повну загальну середню освіту.

Нагадаємо, раніше чотирьох народних депутатів від Хмельниччини позбавили виплат за прогули. 

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter