Новини
Здоров’я

Дефіцитний товар: у Хмельницькому закінчились медичні маски

Хвиля інформації про поширення коронавірусу заполонила інформаційний простір Хмельниччини. Поки голова ОДА інспектував Хмельницьку інфекційну лікарню, з місцевих аптек зникли захисні пов’язки.

Сайт «Є» поцікавився у п’яти мережах аптек Хмельницького – у жодній цих засобів немає.

Провізори кажуть, що медзасоби зникли понад тиждень тому. В аптеках пояснюють: усі маски, які продавалися, скупили гуртом і відправили закордон. Коли буде доставка нових – не повідомляють.

Фармацевти кажуть, що за останній час вартість деяких масок зросла у п’ять разів, та наголошують, що зробити її можна самостійно.

Зникненню медичних масок дивується головний епідеміолог Хмельницької області Олександр Мирний. Медик каже, що здоровим людям цих медзособів не потрібно.

«Маски потрібно для того, щоб хвора людина не поширювала інфекцію на здорову. До того ж вона одноразова і її термін користування становить лише дві години. На відмінно від медичних масок, які працюють на видих, є респіратори спеціального типу, які працюють на вдих. Саме ними можна користуватися здоровим людям. Однак тут є тонкощі. До прикладу, чоловікам з бородою їх одягати не можна, адже тоді вона не прилягатиме тісно до шкіри і таким чином не виконуватиме захисну функцію. Респіратори в аптеках не знайти. Їх здебільшого продають у господарських та будівельних магазинах», – каже Олександр Борисович.

Епідеміолог додає, що замість бездумного скуповування масок, краще уникати місць скупчення людей і банально дотримуватися правил гігієни.

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter