Новини
Інфраструктура

“Хмельницькводоканал” відмовився від хлорування

Дві гідролізні системи встановили на одній із реконструйованих водонасосних станцій «Хмельницькводоканалу». Вони виготовлятимуть гіпохлорит, який використовуватиметься як антисептик. Сировиною для нього стане розчин звичайної солі та води.

Такий спосіб очистки води значно безпечніший для здоров’я споживачів.

“Щодоби станція продукуватиме понад 50 кубометрів знезаражувача. Для такого виробництва знадобиться до п’яти тонн солі. А виготовленого гіпохлориту буде вдосталь, щоб забезпечити чистою питною водою майже 110 тисяч абонентів”, – повідомляє “Голос України”.

Відстежувати хімічні показники води в автоматичному режимі буде сама установка, і переглянути дані досліджень фахівці зможуть просто у телефонному додатку.

Зазначається, що нова станція коштувала міському бюджету в 11,7 мільйона гривень. Ще 800 тисяч додало водопостачальне підприємство. Але такі інвестиції міська влада вважає вигідними. Адже потужності обладнання дають змогу не тільки сповна забезпечити потреби «Хмельницькводоканалу», а й продавати надлишки цього продукту. Це допоможе швидко перекрити затрати на модернізацію підприємства.

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter