Як тестують медиків у Хмельницькому
Від початку пандемії коронавірус виявили у п’ятьох хмельницьких медиків.
Кожних 5 днів медик, який лікує або доглядає стаціонарного хворого на коронавірус, повинен пройти ПЛР-тест, аби переконатися, що не підхопив інфекцію у пацієнта. Про це йдеться у наказі МОЗу, виданому минулого тижня.
У Хмельницькому така вимога стосується лише лікарів інфекційної лікарні. Але й до наказу міністерства вони перевірялися за чітким графіком.
Саме медичні працівники – перші у групі ризику, наголошують в управлінні охорони здоров’я. І це стосується не тільки лікарів інфекційної лікарні.
Сімейні лікарі, які спілкуються з необстеженими і з недіагностованими хворими, так само у групі ризику по контакту з можливим носієм COVID-19, – пояснює начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач.
Відколи почалася пандемія, у Хмельницькому на коронавірус протестували понад півтори тисячі медиків. Окрім тих, хто працює в інфекційній лікарні, перевіряли працівників «швидкої допомоги», сімейних лікарів і тих, хто працює у мобільних бригадах.
Для перевірки використовували і експрес-тести, і ПЛР-тести. Нещодавно інфекційна лікарня за власні кошти придбала імуноферментні тест-системи, які дозволяють виявити антитіла до коронавірусу. Їх використовуватимуть винятково для персоналу інфекційки.
Від початку пандемії коронавірус виявили у п’ятьох хмельницьких медиків. Серед них – троє лікарів військового госпіталю, які вже одужали. Ще двоє хворих – працівники інфекційної лікарні. У них хвороба протікає у легкій формі і безсимптомно, тож нині вони перебувають на самоізоляції.
Детальніше у сюжеті МТРК Місто
Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter