Новини
Події

На Хмельниччині СБУ перевірила склади міндобрив

Співробітники служби безпеки України на території Хмельницької області шукали мінеральні добрива, ввезені з Росії з порушенням митних правил.

Як повідомляють у прес-службі, СБУ задокументувала механізм несплати антидемпінгових мит на сотні мільйонів гривень постачальниками міндобрив з Російської Федерації.

Оперативники спецслужби встановили, що постачальники з РФ через українських дистриб’юторів протягом 2014-2018 років ввозили міндобрива із порушенням митних правил. Комерсанти у документах змінювали код класифікації товару, аби продукція не підпадала під дію антидемпінгових мит, встановлених Мінекономіки. Тому поставки міндобрив здійснювали за найменшою митною ставкою, що призвело до несплати до державного бюджету митних зборів на сотні мільйонів гривень.

Встановлено, що після рішення Ради нацбезпеки та оборони України у травні 2018 року щодо внесення російських виробників міндобрив до «санкційного» списку, організатори налагодили незаконну поставку продукції з Росії.

За рішеннями суду правоохоронці провели 6 обшуків в офісах комерсантів і 23 огляди складських приміщень на території ряду областей, зокрема, й Хмельницької, та у Києві. Під час проведених слідчих дій вилучено майже тисячу тонн мінеральних добрив російського походження, первинну бухгалтерську документацію, податкову звітність, митні декларації та комп’ютерну техніку, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ознаками складу кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, триває досудове розслідування. Операція проводилась спільно з Державною фіскальною службою за процесуального керівництва Прокуратури м. Києва.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter