Новини
Політика

Громади Хмельниччини мітингували під Верховною Радою

Сьогодні, 15 липня, у Києві, перед будівлею Верховної ради України, представники органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, небайдужі жителями Хмельниччини взяли участь у мирній акції з вимогою до народних депутатів не підтримувати законопроєкт № 3485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» та проєкт Постанови Кабінету міністрів України №3650 «Про утворення та ліквідацію районів».

На акції були представлені практично усі регіональні відділення Асоціації міст України.

Представники місцевого самоврядування вимагали від народних депутатів не голосувати за:

  • закріплення «імперативного» представницького мандату для депутатів місцевих рад;
  • запровадження пропорційної виборчої системи на місцевих виборах у громадах з кількістю виборців менше 90 тисяч;
  • зменшення порогу до 75 тисяч виборців для застосування системи виборів міського голови  у два тури (системи абсолютної більшості).

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан виступив на акції і озвучив вимоги представників місцевого самоврядування.

«Ми хочемо привернути увагу народних депутатів та усього суспільства, що введення пропорційної виборчої системи у невеликих селах, селищах, містах, де кількість виборців менше 90 тисяч, позбавить  жителів громад можливості впливати на прийняття рішень через мажоритарних депутатів. Це знівелює здобутки децентралізації та зумовить недовіру людей до влади! Партизація місцевих рад поверне усіх нас до радянської системи, коли до влади допускалися лише члени партії. Недопустимо змінювати виборчу систему місцевих виборів безпосередньо (за 100 днів) перед виборами. Це суперечить європейським та світовим стандартам».

Делегація з Хмельниччини налічувала декілька сотень людей. У своїй промові голова Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України, мер Славути Василь Сидор вкотре наголосив, що приймаючи такі закони, народні депутати не до кінця усвідомлюють, які ризики вони можуть принести для людей та громад.

Відстоюючи інтереси громад, разом із представниками з інших регіонів України, вдалося домогтися зняття з порядку денного парламенту вищевказаних проєктів.

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter