Новини
Бізнес

Громади Хмельниччини отримають відсоток від продажу пального

19 серпня  відбулося засідання Кабінету Міністрів України. Уряд схвалив розподіл часток акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у ІІ півріччі 2020 року Асоціацію міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році», якою затверджено розподіл часток зарахування до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку у другому півріччі 2020 року.

Частки визначено, виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за перше півріччя 2020 року, з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією Державної податкової служби України, відповідно до Порядку.

Асоціація міст України у встановленому порядку погодила наданий Мініфіном проект постанови з зауваженнями щодо відсутності розрахунків, пояснень та обґрунтувань, що вплинули на зниження часток акцизу для 364 бюджетів органів місцевого самоврядування, що є членами АМУ, з яких 11 міста-обласні-центри.

У ході опрацювання з Мінфіном питання зниження часток акцизу було отримано інформацію про зростання обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за 1 півріччя 2020 року у порівнянні з 2 півріччям 2019 року на 13,1% (на розмір часток впливає обсяг реалізації пального, зростання якого є нерівномірним за територіями). Відповідно, обсяг надходжень акцизного податку до місцевих бюджетів, який напряму залежить від надходжень загальнодержавного акцизу, очікувано збільшиться. Так, за розрахунками Мінфіну у 2 півріччі 2020 року до місцевих бюджетів буде спрямовано близько 4 млрд грн акцизного податку з пального.

Постанова набуває чинності з дня її опублікування.

Зарахування до бюджетів  органів місцевого самоврядування частини акцизного податку, що надійшов з 1 липня 2020 року, буде здійснено Державною казначейською службою у двотижневий строк з дня набрання чинності постановою.

Станом на 19.08.2020, на окремому балансовому рахунку Казначейства накопичено 1,2 млрд грн акцизного податку з пального, які очікують розподілу між бюджетами органів місцевого самоврядування.

Асоціація міст України сподівається, що найближчим часом відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад.

Асоціація міст України у бюджетному процесі 2020 року відстояла продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального.  Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади, складе 7,7 млрд грн. 

Нагадаємо, в рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

Автор: Катерина Прокопець

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter